Zagrijavanje za SP / Prvi hrvatski protivnik poražen od Norvežana, oslabljena Danska pregazila Mađarsku

Reprezentacije su u završnoj fazi priprema za Svjetsko prvenstvo u rukometu i odrađuju prijateljske utakmice, a neki od hrvatskih protivnika tijekom četvrtka bili su u akciji

4.1.2019.
7:59
Igor Kralj/Pixsell

Norveška je obećavajuće odradila prvu utakmicu na pripremama za Svjetsko prvenstvo te je na turniru u Oslu svladala Island s 31:25. Norvežani su igrali bez ozlijeđenih i bolesnih Christiana O'Sullivana, Gorana Johannessena, Kenta Robina Tonnesena i Kristiana Bjornsena, posljednji je zbog streptokoka na antibioticima, no i bez njih su Norvežani dominirali.

Domaćin se odvojio sredinom prvog poluvremena kada je stvari u svoje ruke uzeo Torbjorn Bergerud koji je ušao u seriju obrana i poveo Norvešku do vodstva 12:8, a na poluvrijeme domaćin je odnio vodstvo 12:8, ali i osam izgubljenih lopti. U drugom dijelu Island se držao negdje do sredine kada je ponovno Bergerud počeo zaustavljati islandske pokušaje u serijama i tu se Norveška u potpunosti odvojila.