Pobjeda u Našicama / Europski san se nastavlja: Nexe u dramatičnoj završnici stigao na korak do četvrtfinala!

Tekstualni prijenos utakmice pratite uživo na našem portalu

29.3.2022.
20:10
Matija Habljak/pixell.hr

Rukometaši Nexea iz Našica poraziili su RK Eurofarm Pelister s 29-26 i time osigurali važnu pobjedu u rukometnoj Europskoj ligi. Nexe je na poluvrijeme otišao s vodstvom od 12-10, u drugom poluvremenu vodio je i s četiri pogotka razlike.

Fahrudin Melić bio je prvo ime susreta s čak osam pogotka. Melić je imao i dvije odlične intervencije u obrani na početku susreta, što se odrazuje s dvije ukradene lopte.

Marin Jelinić dodao je šest pogotka, a Halil Jaganjac imao je četiri golova i dvije asistencije, kao i Mario Tomić.

Hrvoje Horvat ispričao kako je preveslao Domagoja Duvnjaka i Zlatka Dalića: 'Duletu je sekunda trajala dvije minute'

Početkom utakmice napadi su se više mučili. U prvih deset minuta rezultat je bio tek
3-1 za klub iz Našica. Gotovo cijelo prvo poluvrijeme igrao se čvrsti rukomet, a nešto ofenzivniju igru vidjeli smo u drugom poluvremenu.

Jaganjac je vezao dva brza pogotka i time Nexeu donio prednost od tri pogotka, što je uskoro bilo i četiri. Ipak, Pelister se svejedno pobrinuo za dramatičnu završnicu.

Nexe se našao s igračem manje, a Pelister je imao sedmerac za deficit od jedan razlike jednu minutu prije kraja susreta. Ipak, vratar Dominik Kuzmanović danas je bio raspoložen za velike obrane i obranio je treći sedmerac u susretu. Nexe je nakon toga mirno priveo susret kraju.

Uživo

RK Nexe - Eurofarm Pelister = 29-26

60' Gotova je utakmica! Velika pobjeda Nexea protiv rivala za prolazak dalje.

59' Čudesna finta Markušića! Izbacio je jednim potezom čitavu obranu Pelistra i zabio za plus tri i time potvrdio pobjedu Nexea.

59'  KUZMANOVIĆ BRANI SEDMERAC! 45 sekundi do kraja i Nexe ima napad!

59' Strašna obrana Szekelyja! Pelister brzo kreće u kontru, ali Blažević ulazi u putanju suparniku s čime je zaradio dvije minute isključenja i sedmerac.

58' Veliki gol Markušića! Pri kraju isključenja i igraču manje Markušić s kvalitetnim prodorom dolazi do prostora i zabija pogodak za plus dva.

56' Nexe je izvadio golmana, a nakon promašaja Pelister to brzo iskorištava i zabija za samo jedan razlike u prazna vrata...

55' Loše vijesti, Nexe je zaradio isključenje i Pelister to brzo iskorištava. Dva razlike za Nexe.

54' Melić je imao sedmerac kojeg je Szekely obranio,

54' Velika obrana Kuzmanovića! Ponovno brani sedmerac i time daje Nexeu veliki vjetar u leđa.

53' Pelister veže dva uzastopna pogotka, ali Tomić ponovno trese mrežu i diže na +3 za Nexe.

51' Tomić zabija za +4.

50' Građan zabija svoj četvrti pogodak i smanjuje na 25-22. On je najbolji strijelac za Pelister, dok je Melić zabio sedam golova i time je najbolji strijelac utakmice.

47' Kakva sekvenca u Našicama! Bacalo se po parketu za loptom, a Severec je potvrdio posjed. Melić u kutu iskorištava priliku i vraća kontrolu za Nexe!

45' Obradović zabija za Pelister. Ponovno je samo jedan razlike, ali Nexe ima posjed.

44' Szekely ponovno brani u pravom trenutku. Zaustavio je pokušaj Nexea i upisao tek drugu obranu u drugom dijelu.

43' Pogodak Markušića

41' Maraš zabija za dva razlike

40' Isključenje za Blaževića. Nexe je s igračem manje.

38' Pokušaj Jaganjca zaustavila je vratnica, ali već idući napad jedan na jedan zabija svoj četvrti pogodak na utakmici.

37'  Pelister je uhvatio priključak. Dva razlike za Nexe.

34' Markovski zabija gol za Pelister i vraća utakmicu na tri razlike.

32' Novi sjajni potez Jaganjca! Razbio je obranu Pelistera, a Melić konačno posprema iz kuta.

31' Fantastičan početak poluvremena za reprezentativca Halila Jaganca! Veže dva pogotka i daje Nexeu malo oduška.

31' Počelo je drugo poluvrijeme! Oba kluba zabila su brzo po pogodak.

30' Gotovo je prvo poluvrijeme. Nexe s dva pogotka prednosti odlazi na predah. Odličan rezultat Nexea, posebno uzevši u obzir da Szekely ima 10 obrana i 47.6% uspješnosti.

29' Građan se izborio za prostor na pet metara i zabija pogodak za Pelister. Ipak, s malo sreće Jelinić vrlo brzo zabija za Nexe i diže rezultat na 12-10.

28' Greška Pelistera! Nexe to iskorištava brzim napadom i sa serijom od 3-0 dolazi do dva pogotka razlike.

27' Nova obrana Kuzmanovića! S druge strane terena Nexe dolazi do sedmerca. Melić je i ovoga puta bio uspješan i s laganim udarcem preko Szekelyja zabija novi pogodak i vraća prednost u Našice.

25' I Szekely brani s druge strane. Njemu je to već 11. obrana...

25' Kakva obrana Kuzmanovića! Našao se jedan na jedan u oči s pivotom Pelistera, ali brani zicer.

'24 Predivna akcija Nexea. Jaganjac spušta loptu Vejinu koji iskorištava prostor i zabija za izjednačenje.

20' Nexe je zvao timeout. Trener Branko Tamša istaknuo je kako su Makedonci umrtvili igru, što se uistinu odrazuje na rezultat gdje ima malo pogodaka.

20' Dranquet zabija za prvo vodstvo Pelistera.

18' Sedam obrana za Szekelyja.

17' Dvije minute isključenja za Tomića. Stipe Mandalinić to iskorištava i zabija svoj drugi pogodak. Utakmica je sada izjednačena.

16' Loša vijest je što se Marton Szekely razbranio. Trenutno ima pet obrana i 45 posto uspješnosti. Samo tri zicera obranio je Meliću.

15' Prošloa je polovica prvog poluvremena. Nexe je primio gol iz brzog napada, ali Mario Tomić je pospremio odbijanac i vratio vodstvo na dva razlike za Nexe.

12' Tri razlike za Nexe! Jelinić loba vratara s desnog krila.

11' Obrana Radovanovića i brzi napad za Nexe! Tri pogotka prednosti za hrvatsku momčad.

10' Ponovno se Melić našao u kutu jedan na jedan s vratarom. Ovoga puta gađao je prvi kut, ali golman je opet bio spreman...

9' Kuzmanović brani sedmerac! Nema pogotka za Pelister, ali ima novo isključenje.

8' Crveni karton za Pelister! Gruba obrambena reakcija u obrani dodijelila je Nexeu udarac sa sedam metara, dvije minute isključenja i crveni karton za braniča Pelistera. Melić se upisao među strijelce sa sedmercem.

7' Melić je možda promašio dva udarca iz kuta, ali po drugi put ovu utakmicu fantastično reagira u obrani i uzima loptu od Pelistera.

6' Prvo isključenje za Nexe, na dvije minute hlađenja ide Halil Jaganjac.

5' Melić je imao gotovo identičnu situaciju na lijevom krilu. Našao se jedan na jedan s Szekelyjem, ali vratar Pelistera ponovno brani. Ipak, Jelinić ubrzo zabija drugi pogodak za Nexe.

4' Prvo isključenje utakmice zaradio je Reinier Taboada Dranquet za Pelister. Nedugo poslije Halil Jaganjac zabija prvi pogodak za Nexe i izjednačuje susret.

3' Šteta za Nexe. Melić je imao čisti zicer ispred golmana nakon ubacivanja s krila, ali vratar Pelistera brani.

3' Prekrasan pogodak Mandalinića za prvi pogodak utakmice. Pelister vodi.

2' Za sada bez pokušaja po vratima. Igraju se jake, čvrste obrane.

1' Odlična reakcija obrane Nexea. Presječeno je dodavanje od strane Melića, ali ništa od brzog napada.

0' Počela je utakmica! Pelister ima prvi napad

U subotu smo gledali jednu od najzanimljivijih utakmica u povijesti hrvatskog rukometa. Nexe je pred punim tribinama u Našicama srušio PPD Zagreb i sada su bodovno izjednačeni u prvenstvu. Ako obje momčadi pobjede sve utakmice do kraja, za novog prvaka Hrvatske odlučivat će međusobna utakmica u Zagrebu u koju Nexe ulazi s golom prednosti.

No, nisu Našičani imali puno vremena za slavlje. Danas im u goste dolazi Eurofarm Pelister. Makedonska momčad koja je u subotu napravila identičan podvig kao Nexe. Srušili su Vardar i tako napravili senzaciju  makedonskom rukometu.

Makedonci su predvođeni našim trenerom Željkom Babićem i povremenim reprezentativcem Stipom Mandalinićem. Igraju sjajno, a u grupi Europske lige završili su drugi s identičnim brojem bodova kao prvoplasirani Nimes.

Ovo će biti možda i najneizvjesnija utakmica osmine finala Europske lige jer obje momčadi igraju u nikad boljoj formi i ne žele u ovom trenutku završiti svoju sezonu.

Nexe će ponovno biti predvođeno svojom publikom, a tako će biti i u Makedoniji di Našičane čekaju uvijek glasni navijači zvani Čkembari.

Utakmicu od 18:45 pratite uživo na našem portalu