JESU LI FRANCUZI NAMJERNO IZBACILI HRVATSKU? / Čak su i njihovi navijači primijetili što se događalo u Montpellieru

15.3.2021.
9:27

Rukometaši Portugala plasirali su se na Olimpijske igre u Tokiju pobijedivši u zadnjoj utakmici kvalifikacijskog turnira u Montpellieru Francusku sa 29:28, a pobjednički pogodak postigao je Silva dvije sekunde prije isteka vremena.

Francuzi su još četiri minute prije kraja vodili sa 28:25, ali su Portugalci završnom serijom 4-0 izborili mjesto na olimpijskom turniru u Tokiju. Portugal je tom pobjedom nokautirao Hrvatsku iz Tokija.

"U zadnje četiri minute Portugalci su zabili četiri gola i nisu primili ni jedan. U zadnjem napadu Rui Silva ukrao je loptu Melvynu Richardsonu osam sekundi prije kraja i zabio za 29-28. I bacio Hrvate u ponor. Valentin Porte odmah je zakucao loptu u portugalsku mrežu, ali gol, logično, nisu priznali jer sirena se oglasila prije nego što je lopta prešla crtu", piše francuski L'Equipe.

Komentari na ovakvu pobjedu Francuza su raznoliki, a ima i navijača koji se pitaju je li Francuska možda namjerno izbacila Hrvatsku.

Također, jedna od teorija je i da su suci namjerno Francuzima prerano u završnici dizali ruke za pasiv kako bi Portugalci mogli izboriti preokret.

MOŽDA JE DEJA VU: /

Prije 21 godine dogodilo nam se isto, samo usred Zagreba; 'To je bio živi užas, neopisiv osjećaj, a Portugalci su čudo'

Nakon 20 godina bez OI-ja

Svoje su sudjelovanje već prije osigurali Japan kao domaćin, Danska kao svjetski prvak iz 2019., Španjolska kao aktualni europski prvak, Egipćani kao prvaci Afrike, panamerički prvaci Argentinci te Bahrein kao pobjednik azijskih kvalifikacija.

Hrvatski rukometaši su prvi put ostali bez nastupa na olimpijskom turniru od Sydneyja 2000.