DRAMA U KOPRIVNICI / Hrvatska pala u posljednjih 9 minuta i po drugi put u 4 dana izgubila od Rumunjske

Imali smo 23-19 u 51, napad za +5 i onda su rukometašice Ivice Obrvana stale. Dramatičnu utakmicu Hrvatske i Rumunjske u kvalifikacijama za EP možete pogledati u reprizi na Voyo

Hrvatska - Rumunjska 23-25

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u nedjelju je u Koprivnici, pred 2000 gledatelja, po drugi put u samo 4 dana izgubila od Rumunjske. Nakon drugih 60 minuta, naše su igračice pale 23-25.

U 51. minuti, Hrvatska je imala 23-19 i šansu za +5. Međutim, nakon toga su naše rukometašice jednostavno stale. Rumunjke su nam napravile seriju 6-0 i osvojile u dvomeču s Hrvatskom ukupnih 6 bodova za prvu mjesto u grupi.

Neshvatljivo su naše djevojke odigrale posljednjih 9 minuta. Što im se dogodilo, zašto dolazi do mentalne blokade? To će morati Ivica Obrvan i njegov stručni stožer dobro izanalizirati.

Najbolja u hrvatskoj reprezentaciji bila je Andrea Šimara koja je sa stopostotnom preciznošću postigla šest golova. Po triput su mrežu tresle Josipa Mamić i Kristina Prkačin. Tea Pijević je imala 12 obrana. Sve to nije bilo dovoljno protiv Rumunjki koje su u dvomeču uzele maksimalnih 6 bodova.

Rumunjke je predvodila Sonia Seraficeanu sa šest pogodaka, a pet ih je postigla Corina Lupei.

Izabranice Ivice Obrvana loše su otvorile utakmicu. U devet minuta su samo jednom uspjele zatresti mrežu Rumunjki, sve je to izgledalo jako loše, dok su gošće u tom razdoblju četiri puta svladala Teu Pijević.

Nekoliko obrana hrvatske vratarke i preciznija napadačka igra donijeli su našoj reprezentaciji izjednačenje na 4-4 u 13. minuti, a četiri minute poslije i prvo vodstvo (6-5).

Uspjela je Hrvatska do 23. minute doći i do tri gola prednosti (9-6), ali su Rumunjke u samo dvije minute napravile seriju 3-0 za izjednačenje na 9-9. Nažalost, hrvatske rukometašice nisu uspjele iskoristiti igračicu više u završne dvije minute već su primile pogodak za 11-11, što je bio rezultat nakon prvih 30 minuta igre.

Početak drugog poluvremena protekao je u izjednačenoj borbi, u kojoj su se reprezentacije izmjenjivale u vodstvu, da bi Hrvatska na krilima fantasične Andree Šimare, koja je od 44. do 46. minute postigla tri uzastopna gola, prvi put došla do prednosti od četiri pogotka (21-17). Do 52. minute izabranice Ivice Obrvana držale su prednost (23-19) koja im je donosila željeno prvo mjesto u skupini, da bi im se dogodio nashvatljiv pad.

Rumunjke su u završnih 9 minuta napravile 6-0 i na kraju došle do pobjede 25-23, kojom su zadržale stopostotni učinak te osigurale prvo mjesto. Hrvatska će vizu za završni turnir morati izvaditi u zadnje dvije utakmice.

Do kraja kvalifikacija hrvatske rukometašice će u 5. kolu (3. travnja, 17 sati) gostovati u Grčkoj, dok će u 6. kolu (7. travnja, 18 sati) u Zagrebu biti domaćin reprezentaciji Bosne i Hercegovine.

Kvalifikacije za EP rukometašica 2024.

SKUPINA 1

Hrvatska - Rumunjska 23-25 (11-11)

Grčka - BIH 27-23 (11-8)

60' - Rumunjska je serijom 6-0 našim rukometašicama nanijela gorak i bolan poraz.

59' - Odradili smo loše završnicu utakmice.

57' - Rumunjska je 5-2 dobila zadnji period. Serija 4-0. Strašno.

56' - Imali smo +4 i prosuli. Daleko smo od pobjede s najmanje 3 gola razlike.

46' - Andreja Šimara je zabila za +4 Hrvatske prvi put. Ima 6 od 6. Najbolja njena utakmica za Hrvatsku ikad.

40' - Ništa od +3, ovako samo gol prednosti.

37' - Čamila Mičijević donosi +2. - 16-14. Bravo. Idemo!

35' - Andreja Šimaraaaaa, bravo djevojko. Imamo 15-14. Kako je poletjela na odbijenu loptu. Poput ptice se vinula u visine.

33' - Tea Pijević je na sedam obrana iz 21 pokušaj.

31' - Počeo je nastavak. Odmah Rumunjke zabijaju za 12-11. Dugo nisu vodile.

30' - Gotov je prvi dio. Nismo iskoristili ponuđeno. Gubili smo 4-1, pa napravili seriju, u jednom trenutku vodili i +3 (9-6), ali smo si zakomplicirali život. Neshvatljivim individualnim greškama smo Rumunjskoj dali šansu za povratak. U 29. smo imali dvije igračice više i vodstvo 11-10, šansu za 12-10, ali nismo uspjeli zabiti. Nadamo se boljim vijestima u nastavku.

27' - Kristina Prkačin je odlična. Ima 3 gola. Najbolji stijelac Hrvatke dosad.

23' - Vodimo 9-6. Imamo prvi put +3. Bravo, idemo cure!

20' - Šteta. Dva napada u sedmerac propustili smo za +2.

19' - Tea Pijević je, prema našoj statistici, na 5 obrana.

18' - Sara Šenvald je zabila za prvo vodstvo Hrvatske. Imamo +1, bitno smo podigli razinu igre. 5-1 smo u seriji. Idemo sad!

15' - Kristina Prkačin zabija odlično izvana. Kakva bomba Kristine za 5-5.

14' - Prkačin igra dobru obranu. Šteta sad, Ježić je dobila dvije minute.

12' - Rumunjski izbornik zove time out.

12' - Bravo. Radimo brzinski seriju 3-0 za 4-4. Tea Pijević opet uzima obranu.

10' - Paula Posavec s lijevog krila opet za 2-4. Njezin drugi gol. Paula Posavec i Tea Pijević su za sad jedine u ritmu. Pijević je uzela dvije obrane.

9' - Hrvatska je zabila samo jedan gol u prvih 9 minuta. Loše...

8' - Gubimo po prvi put -3.

8' - "Imamo previše rizika u dodavanjima, moramo bolje", rekao je Ivica Obrvan na time outu. Katarina Ježić je dodala: "Ne možemo nikog dobiti ovako".

6' - Nije dobro, zabili smo samo jedan gol. U mentalnom smo grču.

4.35 - Rumunjska je zabila za 1-0, a Paula Posavec je vrlo brzo izjednačila na 1-1.

4' - Ne ide, pa ne ide. Ostaje 0-0.

3' - Nema golova u prvih 3 minute. Greška na grešku i kod naših i kod Rumunjki.

1' - Počela je utakmica. Sretno Hrvatska! Prva lopta za naše. Dvorana u Križevcima je rasprodana, 2000 ljudi je u dvorani.

17.01 - Katarina Ježić, kapetanica Hrvatske, dobila je plaketu za najbolju rukometašicu 2023.

16.58 - Ustanite dame i gospodo, svira se Lijepa naša.

16.57 - Prvo idu himne. Svira se rumunjska nacionalna himna.

16.56 - Evo nas slikom u Koprivnici. Filip Brkić je komentator utakmice.

Nakon poraza u prvoj utakmici u Rumunjskoj ranije ovog tjedna u kvalifikacijama za EP, od 17.00 izabranice Ivice Obrvana danas u Koprivnici, od 17.00, imaju zadatak dobiti Rumunjske moraju dobiti s najmanje 3 gola razlike, jer su izgubile 26-24. Voyo platforma I RTL 2 od 17.00 prenosi dvoboj.

REVANŠ /

Gledajte dvoboj za prvo mjesto u skupini 'Kraljica šoka' na Voyo platformi

REVANŠ /

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija 3. ožujka igra novu utakmicu protiv Rumunjske. Susret je jako bitan u kvalifikacijama za EP. Gledajte ga na Voyo i RTL 2.