Hrvatska sa sjajnim krilima odletjela do važne pobjede!

Hrvatska rukometna reprezentacija u drugom je nastupu na Svjetskom prvenstvu u Kataru došla i do druge pobjede.

17.1.2015.
12:59

HRVATSKA: Alilović (11 obrana), Ivić; Štrlek 7, Ninčević, Čupić 8 (5), Horvat, Vori 3, Musa 1, Brozović, Bičanić 2, Slišković, Gojun, Duvnjak 3, Karačić, Kopljar 4, Stepančić

TUNIS: Majed, Maggaiz (8 obrana); Hedoui, Toumi, Gharbi 1, Tej 2, Touati, Hmam, Bannour 9, Jallouz, Sanai 7, Megannem 2, Boughanmi 4, Ben Salah, Hamed, Chourief

SEDMERCI: Hrvatska 5-5, Tunis -

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Tunis 12 minuta

DVORANA: Duhail Handball Sports Hall

GLEDATELJA: 2.500 Još su jednom najbolji najefikasniji hrvatski igrači bili krila: Ivan Čupić je zabio osam, a Manuel Štrlek sedam pogodaka. Kod Tunižana je prvo ime bio Bannour koji je našoj reprezentaciji napravio velike probleme u prvom poluvremenu, a utakmicu je zaključio s devet golova.

Naši su rukometaši očekivali grubu i čvrstu igru suparnika i tako je i bilo. Tej je već u prvih osam minuta dvaput isključen zbog laktarenja, a situacije s igračem više Hrvatska je iskoristila da ode na tri pogotka prednosti (5:2 i 6:3).

No, kad se očekivalo da bi naše vodstvo moglo rasti, krenule su muke. Nikako Golužini izabranici nisu uspijevali slomiti suparnika, a najviše im je problema zadavao spomenuti Bannour koji je u prvom poluvremenu zabio čak sedam golova. Ni drugi put kad su Kauboji otišli na plus tri (11:8) nisu to znali iskoristiti, pa su na odmor otišli samo s golom 'viška' (14:13).

Goluža je prije početka drugog dijela zatražio od svojih igrača da budu čvršći i to je i dobio. Bannour je zaustavljen, probudio se i Mirko Alilović na golu i Hrvatska je u 38. minuti povela s 18:14. Ni, to međutim nije značilo da je bitka dobivena. Žilavi Hasanefendićevi rukometaši se nisu predavali i u 51. minuti su opet došli na samo gol zaostatka (22:21). Prijetila je neizvjesna završnica, ali Hrvatska je odgovorila serijom 5:1 uz dva gola Štrleka i to je bilo presudno.

Osim spomenutih efikasnih krila, vrijedi istaknuti i da je četiri gola dodao Marko Kopljar, a po tri Igor Vori i Domagoj Duvnjak. Alilović je na golu skupio 11 obrana.

Hrvatska je u nedjelju slobodna, a dan kasnije je očekuje okršaj protiv Irana. U osminu finala će se plasirati četiri prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine, a onda se do kraja igra nokaut-sustavom.

SKUPINA A Slovenije - Bjelorusija 34:29 Španjolska - Brazil 29:27 Katar - Čile 27:20

Ljestvica: 1. Slovenija 4 2. Katar 4 3. Španjolska 4 4. Brazil 0 5. Bjelorusija 0 6. Čile 0

SKUPINA B Hrvatska - Tunis 28:25 Austrija - BiH 23:21 Makedonija - Iran 33:31

Ljestvica: 1. Makedonija 4 2. Hrvatska 4 3. BiH 2 4. Austrija 2 5. Iran 0 6. Tunis 0

POLUFINALE - 30. siječnja (petak) Poljska - Katar Francuska - Španjolska

ZA POREDAK OD 5. DO 8. MJESTA - 30. siječnja (petak) Hrvatska - Njemačka Danska - Slovenija

ZA 3. MJESTO - 1. veljače (nedjelja) FINALE - 1. veljače

ODIGRANO:

ČETVRTFINALE - 28. siječnja (srijeda) HRVATSKA - Poljska 22:24 Katar - Njemačka 26:24 Slovenija - Francuska 23:32 Španjolska - Danska 25:24

OSMINA FINALA: 25. siječnja (nedjelja): HRVATSKA - Brazil 26:25 (13:15) Slovenija - Makedonija 30-28 (16-15) Austrija - Katar 27-29 (14-13) Španjolska - Tunis 28-20 (18-9)

26. siječnja (ponedjeljak): Egipat - Njemačka 16-23 (8-12) Švedska - Poljska 20-24 (11-10) Francuska - Argentina 33-20 (16-6) Island - Danska 25-30 (10-16)

Utakmice Hrvatske u skupini: 16. siječnja (petak): Hrvatska - Austrija 32:30 17. siječnja (subota): Hrvatska - Tunis 28:25 19. siječnja (ponedjeljak): Hrvatska - Iran 41:22 21. siječnja (srijeda): Hrvatska - Makedonija 29:26 23. siječnja (petak): Hrvatska - BiH 28:21