Hrvatska osvojila broncu na Mediteranskim igrama i ima MVP-a turnira: 'Spreman sam na sve za hrvatski dres'

Hrvatska je od devet susreta pobjedila sedam

27.2.2022.
12:44

Mladi Hrvatski rukometaši rođeni 2004. i 2005. osvojili su broncu na Mediteranskim igrama. U utakmici za treće mjesto bili su bolji od Crne Gore rezultatom 30:18. Nakon poraza od Egipta u polufinalu, naša budućnost je skupila glave i uspjela osvojiti medalju.

Prije dvije godine ova generacija osvojila je isto ovo natjecanje. Tada su bili u konkurenciji s dvije godine starijim dečkima.Hrvatska je tada osvojila zlato, a sada dobila MVP-a ovog natjecanja Nikolu Ivankovića. Nikola je već godinama najbolji igrač u Hrvatskoj u svom godištu, a nagrade za najboljeg igrača osvaja i na svim međunarodnim natjecanjima na kojima se pojavi.

"Prekrasan je osjećaj igrati za reprezentaciju i velika mi je cast sto imam tu priliku.
Kada stojite na terenu i krene himna stvarno neopisiv osjećaj.. za naježit se. Dobio sam tu priliku sad i biti kapetan jer nam se kapetan ozlijedio i tako sam ja preuzeo njegovu ulogu."  govori Nikola za RTL

"Natjecanje je bilo dosta naporno zbog velikog broja utakmica u malom vremenskom periodu (10 utakmica u 6 dana). Lose smo ušli u turnir porazom od španjolske ali kako je prolazio turnir tako smo dizali nas ritam igre i pokazivali nasu kvalitetu.
U polufinalu nažalost smo ispali od Egipta te za 3 mjesto bili bolji od reprezentacije Crne Gore. Na kraju krajeva zadovoljan sam sa odrađenim turnirom i ponosan svoje dečke zbog odrađenog posla. Sretan sam sto smo još jedan turnir okrunili sa još jednom medaljom"

Završava Nikola i potvrđuje nam da neće biti straha za Hrvatski rukomet u budućnosti. Za Hrvatsku su nastupili sljedeć igrači: