BEZ IZNENAĐENJA / Francuska u nastavku ipak slomila Austriju i osigurala polufinale Europskog prvenstva

22.1.2024.
16:59

Francuska je u nastavku slomila Austriju te pobjedom 33-28 (15-16) osigurala polufinale Europskog prvenstva.

STRUČNI KOMENTAR ZA DANAS.HR /

'Nećemo si mazati oči. Nismo uigrani, u jednome smo potpuno zakazali, a upravo je to velika stavka'

Austrijanci su bolje otvorili utakmicu te čak u dva navrata imali i tri gola prednosti. Francuzi su tek prvi put na utakmici poveli u 15. minuti kada je Descat zabio za 9-8.

Iako je Pajovičeva momčad u jednom trenutku gubila i tri razlike (15-12), do kraja poluvremena više nisu primili nijedan gol te su na odmor otišli s prednošću 16-15.

U nastavku su Les Expertsi dodali gas, posebice u završnici, te slavili na kraju s dosta uvjerljivih, plus pet (33-28).

Mem i Fabregas zabili su po sedam golova kod pobjednika, a treba istaknuti i Bellahcenea s 15 obrana. Bylik i Hutecek kod poraženih zabili su po šest.

Francuska je tako osigurala polufinale Eura, gdje ih već čekaju Danska i Švedska iz druge skupine, dok Austrija još ima nadu da bi im se mogla pridružiti. Ovisi to o rezultatu posljednjeg današnjeg dvoboja naše skupine između Mađarske i Njemačke, ali i rezultatima posljednjeg kola u srijedu gdje će Austrija igrati protiv Islanda, Hrvatska protiv Njemačke, a Francuska protiv Mađarske.

Sudjelujte u kreativnom natječaju Uhvati loptu, osvoji Telemach prvenstvo te 29. siječnja budi ponosni vlasnik QLED televizora i 1 godine besplatne pretplate na EON TV.