IMAO TRI PRILIKE ZA POGODAK / Ronaldo završio karijeru

Brazilski nogometaš Ronaldo (34) okončao je profesionalnu karijeru odigravši u utorak u Sao Paulu svoju zadnju utakmicu, prijateljski susret između Brazila i Rumunjske (1-0).

8.6.2011.
9:00

Ronaldo je odigrao zadnjih 15 minuta prvog poluvremena bez pogotka iako je imao tri prilike.

"Imao sam tri prilike za pogodak, ali nisam uspio zabiti", izjavio je nogometaš vidljivo dirnut emocijama.

Igrač je pozdravio publiku optrčavši teren. Toplo ga je pozdravilo 30.000 gledatelja na stadionu Pacaembu, koji su, unatoč kiši i hladnoći, došli pozdraviti nekad najboljeg nogometaša svijeta.

Pogodak za Selecao postigao je u 21. minuti Fred nakon dodavanja Neymara, u kojem Ronaldo vidi svog nasljednika.

Ronaldo, dvostruki prvak svijeta s reprezentacijom Brazila (1994. i 2002.), najavio je sredinom veljače prekid karijere zbog fizičkih problema i problema sa štitnjačom.

U dresu brazilske reprezentacije odigrao je 97 utakmica i zabio 62 gola.

Nastupao je u Cruzeiru, PSV-u, Barceloni, Interu, Real Madridu, Milanu i Corinthiansu.