PRIPREME ZA EURO DOBRO POČELE: / Vatreni uvjerljivi protiv Izraela

Po izrazito teškom terenu Hrvatska je golovima Ivana Perišića i Marcela Brozovića na stadionu Gradski vrt u Osijeku pobijedila Izrael u prvoj pripremnoj utakmici za Europsko prvenstvo u Francuskoj

23.3.2016.
18:00

Početak utakmice dao je znakove da ćemo gledati iznimno bogatih prvih 45 minuta, što se na kraju i dogodilo. Hrvatska je imala devet udaraca prema vratima gostiju od kojih je pet završilo u okviru gola. S druge strane gosti su zabilježili tri pokušaja prema vratima DanijelaSubašića, a jedan je završio u okviru gola. O dominaciji momčadi Ante Čačića govori i podatak da su njegovi izabranici imali 55 posto vremena loptu u svojim nogama.

VATRENI SE RAZIGRALI PROTIV IZRAELA: Presudila Interova veza, idilu Vatrenih poremetila jedino Srnina ozljeda

Izrael prvi zaprijetio

No, nije Izrael bio toliko nemoćan kao što bi se dalo naslititi po statistici. Odmah na početku, u trećoj minuti mogli su povesti. Buzaglo je ubacio iz prekida, a NirBitton pogodio je vratnicu. Hrvatska je ekspresno uzvratila. U sljedećem napadu Perišić je zabio gol. Brozović je ubacio s lijeve strane a njegov klupski suigrač iz prve poslao loptu iza Kleymana. Hrvatska se nakon toga razigrala, a Modrić je u šestoj minuti tukao pored gola.

Šansa za šansom

Travnjak u grdskom vrtu bio je iznimno težak, no u 13. minuti Kalinić je lijevom nogom vanjskim dijelom stopala lijepo ubacio za Mandžukića, a napadač ju je uspio malo zakačiti no otišla je kraj gola. U 27. minuti Vatreni su imali novu veliku priliku. Modrić je odlično dao za Perišića, ubacio je on potom za Kalinića u peterac, ali je ispred njega loptu presjekao Gershon. Lopta se na kraju odbila u vratnicu, a u nastavku akcije Srna je tukao pored gola.

Tri minute ranije Subašiću je pobjegla lopta iz ruku nakon ubačaja Kehada s lijeve strane. Na kraju ju je blato zaustavilo blizu gol linije, a u korner je izbacio Darijo Srna. Do povećanja vodstva došlo je u 34. minuti. Badelj je proigrao za Mandžukića. Iz teške situacija zatresao je napadač Juventusa vratnicu, a na odbijenu loptu naletio je Brozović i poslao je u mrežu.

Hrvatska- Izrael

Ozljeda Srne

Prije kraja prvog dijela Gershon je neporezno starta Srni u noge za što je dobio žuti karton. Kapetan je u bolovima napustio travnjak, no čini se da nije riječ o težoj ozljedi. Dobioje kopačkom u koljeno, a iz našeg stožera poručili su kako se jasno vidi poderotina od čepova. Umjesto njega ušao je Vrsaljko.

Nastavak utakmice nije bio toliko uzbudljiv. Na početku drugog dijela LovreKalinić je zamijenio Subašića, a GordonSchildenfel zamijenio je VedranaĆorluku. Izbornik je u nastavku zaigrao u formaciji 4-4-2. Odmah je Hrvatska mogla povećati vodstvo. Perišić je ubacio opasno s lijeve strane, lopta sekretala gol-linjijom, ali je Brozović nije uspio zahvatiti.

Darijo Srna

Hrvatska nije uspjela povezati igru u prvih desetak minuta pa je Čačić uveo MateaKovačića umjesto Kalinića, a ranije je Halilović zamijenio Badelja.

Buđenje u završnici

Igralo se mirno sve do 70. minute kada je Cohen opasno tukao iz daljine, ali je Kalinić sjajno obranio njegov udarac. Nakon toga Tibi je zaprijetio iz blizine i opet se istaknuo hrvatski vratar. Isti igrač zaprijetio je i u 74. minuti. Tada je iz okreta tukao pored gola.

Vatreni su se nakon toga malo probudili, ali nisu uspjeli doći do novog gola. Tri minute prije kraja Mateo Kovačić je imao doličnu priliku. Sjajno su akciju odigrali Vatreni, a Perišić je na kraju idealno poslužio veznjaka, koji je s par metara pokušao prebaciti loptu preko vratara, međutim otišla je pored vratnice. U posljednjoj minuti Bitton je tukao iz slobornjaka, ali je siguran bio Kalinić. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Uživo:

Hrvatska - Izrael 2:0

Hrvatska: Subašić (Kalinić); Ćorluka (Schildenfeld), Lovren, Vida - Srna (Vrsaljko), Modrić, Brozović, Badelj (Halilović), Perišić - Kalinić, Mandžukić.

Izrael: Kleyman, Tibi, N. Bitton, Tawatha, Gershon, Kehat, B. Bitton, Buzaglo, Dabbur, Ben Chaim, Hemed.

Kraj

90' -Vrsaljko je tukao prema golu, Kleyman je zaustavio njegov pokušaj

87' - Sjajnu akciju odigrali su Vatreni. Brozović je odigrao za Perišića, idealno je on odigrao za Kovačića, htio je veznjak prebaciti protivničkog vratara, ali je na kraju lopta otišla kraj gola.

80' - Hrvatska se sada pomalo probdubila.

78' - Perišić je lipo odigrao za Mandžukića, ali nije bilo snage u njegovu udarcu.

74' - Tibi je sada tukao malo pored gola.

71' - Opet je Kalnić morao reagirati. Nakon ubačaja iz kornera lopta je lutala 16-ercom, a pokušaj Tibija obranio je Kalinić.

70' - Cohen je opasno zaprijetio iz daljenie, ali je Kalinić odlično obranio.

69' - Obje momčadi traže prilike iz kontri i polukontri.

68' - Domagoj Antolić zamijenio je Luku Modrića.

64' - Vrsaljko je opasno ubacio u kazneni prostor, ali je Kleyman uhvatio loptu.

63' - I dalje nama izglednih prilika niti na jednoj strani.

57' - Mateo Kovačić zamijenio je Nikolu Kalinića.

54' - Nema izglednih prilika u nastavku.

51' - Halilović je ušao umjesto Badelja.

46' - Hrvatska je odmah mogla do pogotka. Perišić je opasno ubacio loptu onase kretala gol-linijom, ali je Brozović nije stigao dohvatiti.

46' - Lovre Kalinić zanmijenio je Subašića, a Schildenfel Ćorluku. Sada Vatreni igraju u formaciji 4-4-2.

Drugo poluvrijeme

45' - Kraj prvog poluvremena.

44' - Vrsaljko je ušao umjesto Srne.

40' - DarijoSrna ostaje ležati na travnjaku nakon starta Gershona (žuzi karton). Morao je kapetan izaći iz igre.

38' - Perišić je ubacio iskosa u peterac, Kleyman je obranio. Potom je Modrić tukao, ali neprecizno.

34' - GOOL Badelj je ubacio za Mandžukića, koji pogađa stativu, a u naletu je bio Brozović te je zakucao loptu u mrežu.

27' - Modrić je odlično dao za Perišića, ubacio je on potom za Kalinića u peterac, ali je ispred njega loptu presjekao Gershon, a ona se odbila u vratnicu. U nastavku akcije tukao je Srna, ali pored desne vratnice.

24' - Subašiću je pobjegla lopta iz ruku nakon ubačaja Kehada s lijeve strane, na kraju ju je blato zaustavilo blizu gol linije a u korner je izbacio Darijo Srna.

19' - Malo se umrtvila utakmica i nema pravih prilika.

15' - Dabbur je zaprijetio s druge strane.

12' - Sjajnu loptu poslao je Perišić za Kalinića. Prošao je napadač po lijevoj strani i lijepo je vanjskom ubacio za Mandžukića koji je utrčavao u peterac, napadač Juventusa uspio je malo zakačiti loptu, ali je ona završila malo kraj gola.

11' - Izral je nakon gola preuzeo inicijativu, i trenutno imaju 57 posto vremena loptu u svojim nogama.

6' - Perišić je poslao povratnu, Modrić je tukao s ruba 16-erca po podu, lopta je otišla kraj gola.

4' - GOOL Hrvatska vodi golom Ivana Perišića. Nakon Brozovićeva ubačaja u kazneni prostor Perišić je iz prve poslao loptu u mrežu.

2' - S tribina se opet čuju povici 'Za dom', sigurno će se o tome pričati poslije utakmice.

1' - Počela je utakmica. Prije sučeva zvižduka održana je minuta šutnje za žrtve napada u Bruxellesu.

17.50 - Oko 15 tisuća gledatelja nalazi se na stadionu Gradski vrt.

17.48 - Tribine se još uvijek pune. Utakmicu će s njih gledati i premijer Tihomir Orešković s nekoliko svojih ministara.

17.46 - Hrvatska igra desetu utakmicu u Osijeku. Za sada je bez poraza.

17.15 - Izašli su sastavi. Badelj igra od prve minute, a Kovačić je na klupi.