Kraljevski klub pobijedio je Mallorcu čime je Barceloni pobjegao na osam bodova viška.

15.1.2012.
10:02
AP Images

U susretu 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju pobijedio Real Mallorcu 2:1 nakon što je prvo poluvrijeme izgubio 0:1.

Domaćin je poveo golom Tomera Hemeda u 39. minuti, a no "Kraljevski klub" je u nastavku utakmice okrenuo rezultat golovima Gonzala Higuaina (72) i Josea Callejona (84). Domaćin je nakon utakmice imao velikih prigovora na suđenje Péreza Montera smatravši da je pogriješio u dvije situacije. Kod rezultata 1:0 poništio je drugi gol Mallorce premda nije bilo zaleđa, a u samoj završnici susreta nije dosudio kazneni udaraca nakon što je Sergio Ramos igrao rukom.

Real je ovom pobjedom pobjegao Barceloni na osam bodova viška, no Katalonci imaju i utakmicu manje. U nedjelju ih očekuje dvoboj protiv Betisa.