Hajdukovci čekaju ždrijeb /

'Ovaj grad i naši navijači su zaslužili ulazak u Europu!'

Hajduk je nošem bučnom podrškom Torcide s tribina i rapsodijom na terenu nadoknadio zaostatak iz Kazakhstana protiv Shakhtera iz Karagandyja i pobjedom od 3-0 izborio play-off Europske lige. I dok je Nikola Pokrivač bio razočaran reakcijom suigrača, Hajdukovci Milović i Sušić oduševljeno su zaključili: ''Zasluženo smo pobijedili!''

8.8.2014.
9:28

Hajduk je na Poljudu odigrao zrelu utakmicu i nošen podrškom Torcide s tribina pobjedom 3-0 zasluženo izborio play-off Europske lige, čiji će se ždrijeb održati danas u 13 sati.

Led je probio Sven Tino Sušić pogotkom u 14. minuti.

''Zasluženo smo pobijedili, bili smo bolji cijelu utakmicu, jedino smo zadnjih 15 minuta malo pali.  Ovo mi je prva utakmica nakon dugo vremena i drago mi je što sam zabio, osjećšaj je bio odličan'', rekao je Sušić, a na pitanje je li ovo i njegova posljednja utakmica u bijelom dresu odvratio: ''Nije, još sam ovdje!''

Njegov suigrač na stoperskoj poziciji, Goran Milović, suvereno je zapovijedao zadnjom linijom obrane Splićana.

''Što reći nakon ovakve prekrasne večeri, ostvarili smo sve što smo najavili. Krenuli smo žustro od prve minute, nosila nas je nevjerojatna publika, dali smo dva pogotka u prvom dijelu nakon čega smo se dogovorili da ćemo nastaviti napadati i za to smo nagrađeni, i mi i naši navijači'', rekao je Milović, a zatim nastavio:

''Nadam se da ćemo u ždrijebu dobiti neki klub koji nam je po mjeri, ako već bude neki veliki europski klub, nadam se da ćemo ponoviti scenarij s Interom, ali ovaj put s prolazom.''

Nikola Pokrivač, igrač poraženog Shakhtera uoči je utakmice upozoravao suigrače kakva ih atmosfera očekuje na Poljudu, no nakon utakmice je zaključio:

''Očito nisu ozbiljno shvatili atmosferu kakvu sam im najavljivao. Držali smo se dobro prvih 10 minuta, ali prejeftino smo primili dva pogotka, moram čestitati Hajduku na zasluženoj pobjedi i Torcidi na fantastičnoj atmosferi koju su stvorili na tribinama'', rekao je Pokrivač.