jelavić dva puta tresao vratnicu / Otpisani Lampard spasio Chelsea u Liverpoolu

Domaći su poveli već u 2. minuti golom Stevena Pienaara, a rezultat je s dva gola preokrenuo Frank Lampard koji je bio precizan u 42. i 72. minuti.

30.12.2012.
17:01
AP Images

U prvom nedjeljnom susretu 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je kao gost na Goodison parku svladao Everton sa 2-1 (1-1).

Domaći su poveli već u 2. minuti golom StevenaPienaara, a rezultat je s dva gola preokrenuo Frank Lampard koji je bio precizan u 42. i 72. minuti.

Hrvatski reprezentativni napadač Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta za Everton, te je dva puta pogađao okvir gola gostiju,  jednom u prvom i jednom u drugom poluvremenu.

Chelsea je s nova tri boda stigao na treće mjesto na ljestvici sa 38 bodova i utakmicom manje, dok je Everton šesti sa 33.

Na vrhu je Manchester United sa 49 bodova, sedam više od drugog Manchester Cityja.