SP U SKIJANJU / Švicarac Odermatt najbrži u spustu: Osvojio je prvu medalju na Svjetskim prvenstvima

12.2.2023.
14:52

Švicarac Marco Odermatt osvojio je u nedjelju zlatnu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Courchevalu.

Odermatt je bio najbrži u spustu s vremenom 1:47.05, ispred Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea koji je osvojio srebrnu medalju sa 48 sporijim vremenom (1:47.53) i Kanađanina Camerona Aleksandera koji je uzeo broncu sa 89 stotinki zaostatka za pobjednikom (1:47.94).

Za 26-godišnjeg Odermatta ovo je prva medalja sa Svjetskog prvenstva,. Prošle je godine osvojio zlato na Olimpijskim igrama u veleslalomu. Kildeu je ovo druga srebrna medalja s ovog prvenstva, jednu je osvojio u superveleslalomu prije dva dana. Kanađanin Alexander je iznanđujuće zauzeo treće mjesto donijevši svojoj zemlji novu medalju nakon zlata u superveleslalomu kojeg je prije dva dana osvojio James Crawford, danas peti.