Srbi u totalnom šoku: 'Šamar koji boli. Ovo je sramota u svakom smislu'

Reakcije tamošnjih medija su bile intenzivne

30.7.2024.
16:32

Vaterpolisti Srbije potopljeni su u drugom kolu olimpijskog turnira od Australije 8-3 (1-0, 5-1, 1-0, 1-2).

Nema mjesta tuzi /

Tucak nakon potopa u 'jadranskome derbiju': 'Nismo bili pravi, ali idemo dalje!'

Srbi su prvi gol dočekali tek u završnici druge četvrtine kada su Australci već imali prednost od 6-0. Naši susjedi dojam su tek malo popravili u posljednjoj četvrtini jer gol nisu zabili ni u prvoj ni u trećoj dionici utakmice. Reakcije tamošnjih medija su bile intenzivne:

"Sramota Delfina u Parizu! Katastrofalno izdanje i težak poraz za Srbiju: Došao dan da nas Australija uči vaterpolu...", piše Sportal.

"Debakl Srbije: Klokani potopili Delfine usred Pariza", piše B92.

"Nezampamćena sramota zlatnih vaterpolista Srbije: Australija vodila 7:1, jedva smo sačuvali obraz!", piše Mondo.

"Povijesni potop i nezapamćena nemoć! Vaterpolisti Srbije pregaženi! Australija uništila olimpijske šampione! Šamar koji boli!", piše Kurir.

'Ovo je sramota'

''Ne znam je li bilo prerano, ali mi nismo ni došli na utakmicu. Ovo je sramota u svakom smislu. Najveća je odgovornost na meni kao izborniku što je ekipa izgledala ovako. Idemo dalje, imamo još tri utakmice i sad se moramo vaditi protiv boljih protivnika", rekao je izbornik Srbije Uroš Stevanović i nastavio:

''Napad nam jednostavno nije funkcionirao niti u jednom trenutku. Ne znam jesmo li i dolazili u napad. Nismo bili ni agresivni, niti smo se dodavali. Neka mentalna blokada, strah. Ovo moramo analizirati da vidimo gdje je bio problem. Jednostavno, moramo igrati u četvrtfinalu, a sad smo i to doveli u pitanje.''

Australija je tako stigla do prve pobjede, nakon što je u prvom kolu izgubila od Španjolske 9-5, a Srbima je ovo prvi poraz, nakon slavlja protiv Japana u prvom kolu 16-15.