SLAVLJE OLIMPIJSKOG POBJEDNIKA: / Kenijac drugi put u karijeri kao prvi prošao kroz Brandenburška vrata, favoriti odustajali

Kenijski trkač Eliud Kipchoge pobijedio je na prestižnom maratonu u Berlinu s vremenom od 2 sata, tri minute i 34 sekunde, dok je kod žena slavila Kenijka Chez Gladys Cherono (2h17:21).

24.9.2017.
14:02

Olimpijski prvak Kipchoge je slavio ispred Etiopljanina Guye Adole, specijaliste za polumaratone koji se u Berlinu po prvi puta okušao u maratonskoj utrci ia za pobjednikom zaostao 14 sekundi. Kenijac je po drugi puta u karijeri prvi prošao ciljem kroz Brandenburška vrata, ali je za 35 sekundi ostao bez najavljivanog svjetskog rekorda.

Dva velika favorita Kenenisa Bekele i Wilson Kipsang odostali su nakon 30-tak kilometara.