Hladan tuš za Ivicu: Dan nakon slavlja dogodio se veliki peh!

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić nije uspio završiti prvu vožnju slaloma za Svjetski kup koji se održava u švicarskom Wengenu.

17.1.2015.
11:18

U Wengenu ove subote pada gusti snijeg, vidljivost je slaba, uvjeti su iznimno teški, a osjetio je to na svojoj koži i Kostelić. Krenuo je prilično oprezno, ali već nakon prvog prolaza je upao u jednu rupu i izletio sa staze. Drugi je to put ove sezone da nije uspio završiti slalom, isto mu se dogodilo i u švedskom Areu.

Nije Ivica jedini kojem se dogodilo izlijetanje u Wengenu. Sa startnim brojem dva prvu vožnju nije uspio završiti ni najbolji skijaš današnjice Marcel Hirscher, a ispali su i Axel Bäck, Jens Byggmark, Giuliano Razzoli

Hrvatska je u subotnjem slalomu ima još dvojicu predstavnika koje je jako malo dijelilo od druge vožnje. Filip Zubčić je zauzeo 33. mjesto, a Natko Zrnčić-Dim je bio dvije pozicije slabiji. Filipa je do 30. mjesta dijelilo 27 stotinki, a Natka 47.

Podsjećamo, Kostelić je u petak osvojio treće mjesto u alpskoj kombinaciji, što mu je 60. plasman na postolje u karijeri i 13. u Wengenu. Zrnčić-Dim je zauzeo vrlo dobro šesto mjesto.

Pobjeda u subotnjem slalomu na koncu je pripala Nijemcu Felixu Neureutheru koji je slavio ispred Talijana Stefana Grrossa i Norvežanina Henrika Kristoffersena.