SADA JE I SLUŽBENO: / Legendarni Kostelić više nije najbolji hrvatski slalomaš

Matej Vidović i Andrea Komšić novi su hrvatski prvaci u slalomu na Otvorenom prvenstvu Hrvatske koje je održano u srijedu na Sljemenu.

23.3.2016.
16:53
AFP, FABRICE COFFRINI

Mladi Zagrepčanin je prošle sezone prekinuo dominaciju IviceKostelića koji lani nije nastupio zbog artroskopije koljena. No, ovoga puta je bio bolji u direktnom sudar s najboljim hrvatskim skijašem. Vidović je pobijedio s rezultatom 1:38.73, sa 71 stotinkom sekunde ispred Kostelića.

Zrnčić-Dim treći

Treći u poretku hrvatskog prvenstva bio je Natko Zrnčić-Dim sa 1,37 sekunde zaostatka. Četvrti u državnom prvenstvu bio je LukaKrsmanović (+2.69 sek.), dok svi ostali naši dečki nisu završili utrku.

Matej Vidović

U ukupnom poretku Otvorenog prvenstva Hrvatske pobijedio je Vidović ispred Slovenca Mihe Kuernera (+0,62), Kostelića ((+0,71), Slovenca Stefana Hadalina (+1,02) i Austrijanca Pirmina Hackera (+1,27).

U ženskom slalomu pobijedila je Bjeloruskinja Marija Škanova s rezultatom 1:46.34 ispred Čehinje GabrieleCapove (0,62) i naše Andree Komšić (+1,24). U poretku hrvatskog prvenstva Komšić je osvojila prvo mjesto ispred Lane Zbašnik i Dore Begović. ReaHraski nije startala, dok je LeonaPopović odustala u prvoj vožnji.