NOVA KRALJICA SPRINTA /

Senzacija na OI: Potukla Amerikanke i donijela zlato otočnoj državi od samo 160.000 stanovnika

Time je osvojila prvo olimpijsko odličje u povijesti za svoju zemlju, odmah zlatno i to u prestižnoj atletskoj disciplini

3.8.2024.
22:08

Sprinterica Julien Alfred (23) sa Svete Lucije postala je olimpijska pobjednica na 100 metara na OI u Parizu.

IZ HRVATSKE KUĆE /

Donni Vekić organiziran doček: 'Uoči OI rekla sam treneru da nemam šanse u singlu doći do medalje'

Alfred je sjajno startala, napravila veliku prednost u odnosu na konkurenciju te ciljem prošla u vremenu novog nacionalnog rekorda od 10.72 sekunde. Time je Alfred osvojila prvo olimpijsko odličje u povijesti za svoju zemlju, odmah zlatno i to u prestižnoj atletskoj disciplini.

Najveća favoritkinja za zlato uoči natjecanja, Amerikanka Sha'carri Richardson (24), koja ima najbolje vrijeme sezone, osvojila je srebro sa 15 stotinki zaostatka za Alfred, dok je broncu osvojila još jedna Amerikanka Melissa Jefferson sa 10.92.