Odbio milijun eura: 'Novac mi nije presudan'

Legendarni skijaš Didier Cuche odbio je ponudu od milijun eura da nastupa u Svjetskom kupu i sljedeće sezone. 37-godišnji Švicarac odlučio je na kraju ove sezone otići u mirovinu.

9.2.2012.
9:01

Cuche je nedavno najavio da mu je ovo posljednja sezona u karijeri, međutim njegov dosadašnji sponzor Head ponudio mu je milijun eura za produženje ugovora na još jednu sezonu. Međutim, dobili su negativan odgovor.

"Kada ste uspješni, logično je da ćete dobro zarađivati. Ipak, novac mi nikada nije bio glavni motiv", rekao je Švicarac, koji je ove sezone slavio u tri spustaške utrke.

Pokušali su ga motivirati da sljedeće sezone pokuša po šesti put osvojiti spust u Kitzbühelu, međutim on se zadovoljio s pet slavlja na toj legendarnoj stazi.

Cuche je u karijeri upisao 20 pobjeda, od čega čak 12 u spustu. Pet puta slavio je u utrkama super G-ja, a tri puta je bio najbolji u veleslalomu. Osvojio je tri mala kristalna globusa u spustu, 2009. godine bio je svjetski prvak u super G-ju u Val d'Isereu.