Crnoj seriji je došao kraj: Medveščak 'zgazio' Mađare

Nakon četiri uzastopna poraza, od kojih je posljednji, u Ljubljani kod Olimpije, došao u produžetku, Medveščak je napokon slavio. U Zagrebu je 3:0 pobijedio mađarsku Albu Volan.

9.12.2012.
20:21

Nakon prve trećine nije bilo golova, no sve o stanju na ledu govori omjer obranjenih udaraca: Adam Munro za goste je skinuo 20, a Robert Kristan za Medveščak – dva!

Golovi su zato došli u drugom dijelu igre. Najprije je u 24. minuti Tom Zanoški gurnuo pak u mrežu nakon lijepog prodora i asistencije Alana Letanga, da bi u 38. Kyle Greentree majstorski zabio pored zbunjenog Munroa, koji je izašao malo od gola očekujući povratni pak. Greentree je zabio praktički iz mrtvog kuta.

Konačan je rezultat postavio Adam Miller na asistenciju Dustina Jeffreyja u 53. minuti. Sva tri gola pala su pri izjednačenim snagama na ledu. Pobjedom je momčad Martyja Raymonda sačuvala drugo mjesto na ljestvici. Vienna Capitalsi obranili su prvo 3:1 pobjedom u Linzu. U 30. kolu, idućeg petka, Medveščak gostuje kod Dornbirna.

Medveščak – Alba Volan 3-0

Innsbruck – Klagenfurt 1-8

Znojmo – Villach 7-2

Red Bull Salzburg – Olimpija 4-0

Graz 99ers – Dornbirn 5-3

Linz – Vienna Capitals 1-3

Redoslijed: 1. Vienna 41 2. Medveščak 40 3. Graz 99ers 38 4. Villach 36 5. Znojmo 36 ...