OSVOJENO 26 MEDALJA DO SAD /

Paraolimpijci su ponos hrvatskog sporta: Samo pogledajte ovo i sve će vam biti jasno

Image
Foto: Sanjin Strukic/PIXSELL/Ilustracija

Hrvatski paraolimpijci do sada osvojili 26 medalja

4.9.2021.
16:46
Sanjin Strukic/PIXSELL/Ilustracija
VOYO logo

Nakon srebra Ivana Mikulića u tekvandou i bronce Denija Černija u bacanju kugle, Hrvatska je stigla do brojke od 26 medalja u povijesti ljetnih POI, pri čemu je sedam osvojeno na Igrama u glavnom japanskom gradu.

Image
IMAMO NOVU MEDALJU /

Fantastični Černi osvojio broncu, Talić peti, Gašpar sedmi: Ustanite i zaplješćite dečkima, zaslužili su

Image
IMAMO NOVU MEDALJU /

Fantastični Černi osvojio broncu, Talić peti, Gašpar sedmi: Ustanite i zaplješćite dečkima, zaslužili su

Mikulić osvojio srebro, Černi broncu posljednjeg dana na POI

Hrvatska sada ima pet zlata, osam srebrnih i 13 brončanih medalja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prvu medalju u Tokiju osvojio je Velimir Šandor koji je bio srebrni u bacanju diska u kategoriji F52, a potom su Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić osvojile broncu u ekipnom natjecanju stolnoteniskog turnira. Seriju je nastavio Ivan Katanušić srebrom u bacanju diska u kategoriji F64, a uslijedile su bronce Dine Sinovčića na 100 m leđno i Mikele Ristoski u skoku u dalj.

Posljednjeg dana Ivan Mikulić je osvojio srebro u tekvandou, dok je Deni Černi osvojio broncu u bacanju kugle

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prvu medalju za Hrvatsku u povijesti osvojila je Milka Milinković u bacanju koplja 1992. godine u Barceloni.

Slijedile su četiri bronce u Ateni 2004. godine - tri plivačke Mihovila Španje, te jedna Jelene Vuković u bacanju diska.

U Pekingu 2008. Hrvatska je osvojila četiri medalje - tri zlata i srebro. 

Prva mjesta osvojili su Antonia Balek u bacanju koplja i kugle, te Darko Kralj u bacanju kugle, dok je Branimir Budetić u bacanju koplja bio srebrni.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Svake POI donijele uspjeh

U Londonu 2012. Darko Kralj je osvojio srebro u bacanju kugle, drugi je bio i Zoran Talić u skoku u dalj, Mihovil Španja je doplivao do bronce, Mikela Ristoski je doskočila do bronce, a treći je bio i Budetić u bacanju koplja.

Na posljednjim POI u Rio de Janeiru 2016. Mikela Ristoski je bila "zlatna" u skoku u dalj, a Sandra Paović u stolnom tenisu. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić su osvojile srebro u ekipnoj konkurenciji u stolnom tenisu, kao i Zoran Talić u skoku u dalj. Velimir Šandor je bio treći u bacanju diska.

SVE HRVATSKE MEDALJE - 2020 Tokio

Ivan Mikulić - 2. mjesto u tekvandou Ivan Katanušić - 2. mjesto u bacanju diska Velimir Šandor – 2. mjesto u bacanju diska Deni Černi - 3. mjesto u bacanju kugle Dino Sinovčić - 3. mjesto na 100 m leđno Mikela Ristoski - 3. mjesto u skoku u dalj Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić - 3. mjesto ekipno, stolni tenis 2016 Rio de Janeiro Mikela Ristoski - 1. mjesto u skoku u dalj Sandra Paović - 1. mjesto u stolnom tenisu Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić - 2. mjesto ekipno, stolni tenis Zoran Talić - 2. mjesto u skoku u dalj Velimir Šandor - 3. mjesto u bacanju diska 2012 London Darko Kralj - 2. mjesto u bacanju kugle Zoran Talić - 2. mjesto u skoku u dalj Mikela Ristoski - 3. mjesto u skoku u dalj Mihovil Španja - 3. mjesto na 100m leđno Branimir Budetić – 3. mjesto bacanje koplja 2008 Peking Darko Kralj - 1. mjesto u bacanju kugle Antonia Balek 1. mjesto u bacanju kugle, 1. mjesto u bacanju koplja Branimir Budetić - 2. mjesto u bacanju koplja 2004 Atena Mihovil Španja - 3. mjesto na 100 m leđno, 3. mjesto na 200 m mješovito, 3. mjesto na 400 m mješovito Jelena Vuković - 3. mjesto u bacanju diska 1992 Barcelona Milka Milinković - 3. mjesto u bacanju koplja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
savrseni
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo