Arena u transu: Medveščak razbio Slovence!

Hokejaši Medveščaka pobijedili su u zagrebačkoj Areni ljubljansku Olimpiju s 5:2 (0:0, 3:1, 2:1) u ogledu pretposljednjeg, 43. kola EBEL lige.

17.1.2012.
21:49

Bila je to peta uzastopna utakmica Medvjeda u Areni i treća pobjeda, nakon slavlja protiv Jesenica i KAC-a, dok su od Albe Volan i Villacha igrači zagrebačke momčadi gubili u produžetku.

Protiv Olimpije su Zagrepčani zabili prva dva gola u 22. minuti, u rasponu od samo 23 sekunde, a strijelci su bili Frank Banham i Ryan Kinasevich. Matej Hočevar je u 26. minuti smanjio na 2:1, da bi najbolji strijelac hrvatskog kluba Kinasevich svojim drugim pogotkom u 39. minuti, ovoga puta s igračem više, osigurao dva gola prednosti uoči zadnjeg perioda.

Matt Siddall je odmah na početku treće trećine povećao prednost na 4:1, Erik Pance je u 49. minuti zabio drugi gol za Zmajčeke, a konačni rezultat postavio je Andy Sertich u 54. minuti. Medveščak je tako u četvrtom međusobnom ogledu s Olimpijom ove sezone upisao treći uzastopnu pobjedu.

Drugi gol Olimpija je zabila sa 35 metara.

"Jednostavno sam izgubio pak iz vida, pokušavao sam ga uloviti napamet, ali nisam uspio. Takve se stvari događaju, ali bolje da se dogodilo na 4:1, nego na 1:1 jer onda ne bih mogao cijelu noć spavati da smo izgubili radi mog kiksa", istaknuo je varatar domaćih Robert Kristan.

Matt Siddall u sedmom nastupu za Medvjede zabio je gol prvijenac.

"Konačno sam bacio teret s leđa, super da mi je to uspjelo pred 15 tisuća navijača. Ovo je definitivno jedno od najzabavnijih mjesta na svijetu za igrati hokej."

U pobjedi Medveščaka uživao je i predsjednik RH Ivo Josipović.

"Nakon dugo godina gledao sam hokejašku utakmicu. Zadnji put sam još kao klinac išao na utakmicu na Šalatu. Ovo je spektakl, Medveščak je dokaz da ne moramo svugdje biti prirepak nego da možemo biti i na vrhu."

Budući da je RB Salzburg kao domaćin pobijedio Graz sa 6:3, Medveščak je zadržao jedan bod prednosti pred Salzburgom na drugom mjestu na ljestvici. Upravo će Salzburg biti gost Arene u petak, kada ćemo saznati hoće li Medveščak na kraju biti drugi ili treći na ljestvici uoči doigravanja.

Medveščak – Olimpija 5:2 (0:0, 3:1, 2:1) RB Salzburg – Graz 6:3 Vienna Capitals – Alba Volan 3:2 Jesenice – Linz 1:5 KAC – Villach 2:3 (penali)

Redoslijed: 1. Linz 60 (39utakmica) 2. Medveščak 52 (39) 3. RB Salzburg 51 (39) 4. KAC 46 (39) 5. Olimpija 45 (39) 6. Alba Volan 44 (40) 7. Villach 40 (39) 8. Vienna Capitals 39 (39) 9. Graz 37 (39) 10. Znojmo 34 (39) 11. Jesenice 25 (39)