ŠVEĐANKA SRUŠILA DRUGI SVJETSKI REKORD: / Sjöström najbrža na 50 slobodno, Dressel danas do tri zlata

Šveđanka Sara Sjostrom nova je svjetska rekorderka na 50 metara slobodno, ona je u polufinalu Svjetskog prvenstva u plivanju u Budimpešti ostvarila vrijeme od 23.

29.7.2017.
19:24

Ranije u subotu Sjostrom je osvojila zlatnu medalju na 50m leptir s rekordom svjetskih prvenstava od 24.60 sekundi, što je za 17 stotinki sporije od njezina svjetskog rekorda.

Najbolja na 50 slobodno i 100 leptir

Tom pobjedom 23-godišnja Šveđanka stigla je do svog drugog zlata u Budimpeešti, najbolja je bila i na 100m leptir.

Sjostrom je u Budimpešti plivala svjetski rekord i na 100m slobodno, ali u prvoj izmjeni štafetne utrke na 4x100m slobodno, dok je u finalu u pojedinačnoj konkurenciji završila na drugom mjestu iza Amerikanke Simone Manuel.

Dressel do tri zlata, pet ukupno

Posebna priča je američki sprinter Caeleb Dressel koji je danas osvoji još dvije zlatne medalje na SP-u u Budimpešti. Prvo je slavio na 50 slobodno (21.15) ispred Brazilca Fratusa (21.27) i Britanca Prouda (21.43). Nakon toga bio je najbrži na 100 leptir (49.86), ispred Mađara Milaka (50.62) i olimpijskog pobjednika Schoolinga (50.83).

Savršen dan začinio je svojim trećim zlatom, u mješovitoj štafeti 4x100 slobodno.

U Budimpešti je osvojio pet zlata, uz slavlje na 100 slobodno i štafeti 4x100 slobodno.