IZGUBILA OD DOMAĆINA / Osramoćena Francuska napušta SP

Domaćini SP-a ne idu u daljnji dio natjecanja, ali su osvjetlali obraz ponizivši ionako osramoćenu Francusku pobjedom 2-1.

22.6.2010.
15:53

Nakon skandaloznog sukoba Niclasa Anelke s izbornikom Raymondom Domenechom, zbog čega je izbačen iz francuske nogometne reprezentacije, sve što Francuzima na SP-u već nije išlo nizbrdo, krenulo je tim putem.

Točku na kraj njihova boravka u Južnoj Africi postavila je domaća momčad, svladavši "trikolore" 2-1 na stadionu Free State u Bloemfonteinu.

Golove za "Bafanu Bafanu" postigli su Bongani Khumalo (20) i Katlego Mphela (37), dok je strijelac za Francusku, koja je od 25. minute igrala bez isključenog Yoanna Gourcuffa, bio Florent Malouda u 70. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Urugvaj je pobijedio Meksiko 1-0, a pogodak odluke zabio je Luis Suarez u 43. minuti utakmice.

U osminu finala plasirali su se Urugvaj kao pobjednik skupine i Meksiko kao drugoplasirani, Južna Afrika je treća, a na začelju skupine je Francuska.