KORAK BLIŽE MEDALJI /

Amerikanci preokrenuli protiv Španjolske i priključili se Dončićevoj Sloveniji u polufinalu Olimpijskih igara

U polufinalu će Slovenci igrati protiv pobjednika dvoboja između Italije i Francuske

3.8.2021.
8:23

Košarkaška reprezentacija Slovenije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara pobjedom nad Njemačkom 94:70 u četvrtfinalu.

NIŠTA OD FINALA, ALI PRILIKA ZA MEDALJU JE TU /

Huklek izgubio od dvostrukog svjetskog prvaka, čeka ga borba za broncu: 'Znali smo da će to napraviti, ali...'

Slovenija je sjajno ušla u utakmicu i kontrolirala njen tijek do samoga kraja tako da njena pobjeda niti u jednom trenutku nije bila upitna.

Odičnu utakmicu odigrao je Luka Dončić, koji je ostao na korak do triple doublea. Ubacio je 20 poena te upisao 11 asistencija i osam skokova.

Luka Dončić

U redovima Slovenije sjajan je bio i Zoran Dragić s 27 poena i 6 skokova.

Zoran Dragić

Slovenci će u polufinalu igrati s pobjednikom uakmice između Italije i Francuske.

U polufinale Igrara prošla je i reprezentacija SAD-a koja je s 95:81 pobjedila Španjolsku i za finale će igrati protiv boljeg iz utakmice Australija - Argentina.

Rubio briljirao u porazu

Amerikanci su se mučili u prvom poluvremenu, u drugoj četvrtini su bili u zaostatku od 11 poena, no do poluvremana su uspjeli izjednačiti i onda u drugom dijelu preuzeli kontrolu i sigurno stili do pobjede.