RUSI 'OSTALI KRATKI' U FINALU / Finska prvi put u svojoj povijesti osvojila zlato u hokeju na Olimpijskim igrama

20.2.2022.
8:34

Finska je prvi put u svojoj povijesti osvojila naslov olimpijskog naslova u hokeju na ledu pobijedivši u finalu u Pekingu Rusiju s 2-1 (0-1, 1-0,1-0).

STIGAO KRAJ /

Velika čast za najmlađu hrvatsku olimpijku: Tena Hadžić zatvarat će Zimske olimpijske igre

Finci su srušili Ruse, olimpijske prvake 2018., koji su na kraju prve trećine poveli pogotkom Mihaila Grigorenka. Ville Pokka je izjednačio udarcem iz daljine početkom druge trećine, a zlato je Fincima donio Hannes Bjorninen, koji je u 41. minuti skrenuo u gol šut Antille

Slovaci uzeli povijesnu broncu

Finci su dosad dvaput gubili u finalu na olimpijskom turniru 1988. i 2006. godine, a imaju i četiri bronce. Rusi ostaju na devet naslova koje su osvojili pod različitim zastavama, a kao Rusija imaju samo naslov iz Pjeongchanga.

Kanada i Sjedinjene Američke Države, sa sveučilišnim igračima, brzo su eliminirane u četvrtfinalu, a Finska je na putu do finala pobjeđivala Švicarsku (5-1) i Slovačku (2-0).

Slovaci su pobjedom nad Švedskom uzeli broncu, što je njihova prva olimpijska medalja.