NOVO SLAVLJE MAVSA / Nowitzki pogodio sa zvukom sirene

Nijemac je donio pobjedu 115:113 nad Bucksima košem u posljednjoj sekundi produžetka.

17.11.2009.
14:54

Košem Dirka Nowitzkog u posljednjoj sekundi produžetka, košarkaši Dallas Mavericksa pobijedili su 115:113 Milwaukee Buckse. Nijemac , koji se time promovirao u junaka pobjede, u trećoj je uzastopnoj gostujućoj pobjedi  Mavericksa ugradio 32 koša i 11 skokova.

Drew Gooden je dodao 22 poena i 12 skokova, dok je 36-godišnjem veteranu Jasonu Kiddu nedostajao jedan poen za "triple double" - postigao je 9 koševa, te imao 17 asistencija i 10 skokova.

Novak Brandon Jennings je usprkos 25 koševa, 8 asistencija i 7 skokova bio tragičar u redovima Bucksa jer je promašio tricu za pobjedu dvije sekunde prije isteka četvrte četvrtine, a potom još jednu 3.5 sekundi prije kraja produžetka kod rezultata 113-113. Turski reprezentativac Ersan Ilyasova ubacio je 19 poena uz 12 skokova za domaće, dok jedini naš predstavnik u NBA ligi Roko-Leni Ukić nije ulazio u igru.

Produžetak se igrao i u Atlanti gdje su domaći Hawksi sa 99-95 svladali Portland Trail Blazerse. Hawksi su ostvarili petu uzastopnu pobjedu, te su ujedno prekinuli niz od šest pobjeda Blazersa. Sjajni Joe Johnson je 27 od svojih 35 koševa postigao u četvrtoj četvrtini i produžetku, a odličnog je suradnika imao u Joshu Smithu koji je postigao 20 poena uz 16 skokova. Rudy Fernandez sa 19 i LaMarcus Aldridge sa 18 pogodaka predvodili su Blazerse.

Prošlosezonski finalist Orlando Magic na svom je parketu sa 97-91 bio bolji od Charlotte Bobcatsa. Jameer Nelson (16) bio je najefikasniji u ujednačenom napadu Magica, dok je Flip Murray (31) bio najbolji kod Bobcatsa.