NIJE ODUSTAO / Živio je u siromaštvu, govorili su mu da nikada neće uspjeti kao nogometaš, a sada je odveo Liverpool do finala Lige prvaka

Diaz, dječak kojemu su govorili da nikada neće uspjeti, je ovoga tjedna uveo svoj Liverpool u finale Lige prvaka

14.5.2022.
12:45

Nogometaši Liverpoola izborili su plasman u finale ovosezonske Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu polufinala na gostovanju pobijedili Villarreal s 3-2 potvrdivši 2-0 pobjedu iz prve utakmice.

IMPRESIVNO /

Jurgen Klopp i Liverpool ispisali povijest, ovo što su napravili nije uspjelo nikome u Engleskoj

"Žuta podmornica" je u prvom poluvremenu povela s 2-0 nadoknadivši zaostatak s Anfielda, no "Redsi" su u nastavku zabili tri gola za veliki preokret.

Liverpool je smanjio u 62. minuti preko Fabinha, Luis Diaz je u 67. minuti zabio za 2-2, da bi Sanio Mane u 74. minuti doveo goste u vodstvo.

Ključan potez koji je trener Liverpoola napravio za preokret bilo je uvođenje Kolumbijca Diaza koji je, uz to što je zabio za izjednačenje, unio svježinu u vezni red 'Redsa' koji su u konačnici sigurno stigli do pobjede.

Diaz je nakon posljednjeg sučevog zvižduka zaplakao od ponosa na plasman u finale, a poslije susreta, potpuno zasluženo, proglašen je i najboljim igračem utakmice.

Diazu, 25-godišnjem Kolumbijcu, se tako život preokrenuo u samo nekoliko mjeseci.

Teško djetinjstvo

On je rođen u Barrancasu u Kolumbiji i imao je jako teško djetinjstvo. Odrastao je u teškom siromaštvu i nogomet mu je bio najveća ljubav, ali mnogi su mu govorili da nema šanse da uspije biti profesionalan nogometaš.

No, Diaz nije odustajao i njegov mukortpni rad se u konačnici isplatio.

On je počeo u kolumbijskoj momčadi  Barranquille u kojoj je prošao sve omladinske kategorije i tamo su mu govorili da nema fizičke predispozicije za uspjeh u nogometu, no to ga nije omelo.

U Europu je stigao 2019., kada ga je doveo portugalski gigant Porto i nakon dvije sjajne sezone u kojima je pokazao svoj talent, otkupio ga je Liverpool za čak 45 milijuna eura.

Sada se s 'Redsima' bori za četiri trofeja, a možda i najvažnije za njega je to što je pokazao svima kakav je igrač i da su sve kritike bila neutemeljene.

On je sjajan primjer zašto nikada ne treba odustajati od svojih snova, ma koliko god se oni nedostižni činili i što god drugi govorili o tome.