MODRI IH IZNENADILI / Engleski mediji s Dinamom su opet proživjeli traume: Naklonili su se Oršićevom sjajnom pogotku

10.12.2021.
8:20
Igor Kralj/PIXSELL

Zagrebački Dinamo pobijedio je u Londonu West Ham rezultatom 1:0 i tako potvrdio plasman u drugi krug Europske lige. Jedini pogodak na utakmici djelo je Mislava Oršića koji je u trećoj minuti maestralno pogodio iz daljine.

Nogometaši Dinama i prije londonskog ogleda protiv West Hama, osigurali su "europsko proljeće". Bilo je samo upitno hoće li nastaviti svoj put u Europskoj ligi ili će preseliti u Konferencijsku ligu.

Reakcije engleskih medija nakon ponajviše su sadržavale iznenađenje Dinamovom pobjedom. Prisjetili su se neki i sjajnog Dinamovog prolaska protiv Tottnehama, u kojem je junak također bio Mislav Oršić.

ZAR STE MISLILI DA SE NEĆE OGLASITI? /

Zdravko Mamić javio se nakon pobjede Dinama u Londonu, ovaj put Modri su ga ostavili bez teksta

West Ham svejedno prošao

"Mislav Oršić šokirao je momčad Davida Moyesa strašnim udarcem nakon samo tri minute, ali West Ham je svejedno napredovao u drugi krug Europske lige", piše Daily Mail.

"Rani, čudesni pogodak Mislava Oršića potopio Čekićare u kišom natopljenom susretu Europske lige", piše The Sun.

"Na semaforu je bila tek četvrta minuta utakmice kada je lukavi Oršić, čiji su golovi prošle sezone izbacili Tottenham iz Europske lige, primio loptu na lijevoj strani, razmišljao što će učiniti s njom, a onda povukao sjajan potez", piše ugledni engleski list Guardian.

Gotovo svi engleski mediji redom navode kako je David Moyes poslao na teren mladu momčad te ga hvale zbog te činjenice.