'HRVATSKA IMA VELIKU ŠANSU OSVOJITI LIGU NACIJA' / Velika legenda 'Oranja' izdigla Vatrene iznad svih, nizozemski mediji ističu; 'Imamo više iskustva, Koeman je 2019. bio u finalu'

Nizozemski mediji pojačano javljaju o ždrijebu u Nyonu u Ligi nacija i navode iskustvo kao faktor u odnosu na našu reprezentaciju na završnom turniru

25.1.2023.
11:55

Hrvatska nogometna reprezentacija u polufinalu završnog turnira Lige nacija igrat će protiv domaćina Nizozemske 14. lipnja u Rotterdamu, odlučeno je na ždrijebu održanom u Nyonu.

DRŽI SE, LEGENDO /

Trener svih trenera ne posustaje unatoč teškoj bolesti: U društvu sina prošetao centrom Zagreba

Španjolska i Italija u Elcheu

U drugom polufinalu 15. lipnja u Enschedeu sastat će se Španjolska i Italija.

Pobjednici polufinalnih susreta igrat će u finalu u Rotterdamu 18. lipnja, dok će poraženi igrati za treće mjesto također 18. lipnja u Enschedeu. Nizozemski mediji s posebnom su pozornošću popratili ždrijeb i dobiveni par Hrvatska - Nizozemska.

Snyder za prvog favorita ističe Hrvatsku

Hrvatska je ipak brončani sa SP-a, a Wesley Sneijder, slavni Nizozemac koji je gostovao danas u 11.00 na ceremoniji izvlačenja parova u Nyonu, komentirao je parove i šanse prije samog izvlačenja kuglica i kazao: - "Nakon što sam na Svjetskom prvenstvu vidio što može, mislim da Hrvatska ima veliku šansu osvojiti Ligu nacija".

"Idemo na Hrvatsku u polufinalu", javlja Destentor.

"Izbornik Nizozemske Ronald Koeman također je bio na završnom turniru Lige nacija s Oranjama 2019., u svom prethodnom razdoblju kao nacionalni izbornik. Tada je Final Four bio održan prvi put. Narančasti su u tom finalu izgubili od Portugala. Španjolska je prije dvije godine u finalu drugog izdanja izgubila od Francuske, a naš suparnik Hrvatska, brončani sa SP-a, prvi su put u poluzavršnici natjecanja. Imamo više iskustva na Final Fouru", piše DVHN.NL.