Iako mu je tržišna vrijednost procijenjena na 67 milijuna kuna, zainteresirani kupac mogao bi ga teoretski dobiti i za 2 milijuna. Toliko, naime, iznosi početna cijena oglašena za prodaju stadiona s pripadajućim glavnim terenom te dva pomoćna igrališta na kojima se do prije 11 godina igrao hrvatski prvoligaški nogomet, a u najslavnijim danima gostovali i neki europski nogometni velikani.
Riječ je o Športsko-rekreacijskom centru Kamen Ingrad ili, jednostavnije rečeno, domu nekadašnjeg hrvatskog nogometnog prvoligaša Kamen Ingrada iz Velike. Mjesta od 6000 stanovnika koje je od 2001. do 2007. bilo ucrtano na mapi Prve HNL.
A čovjek koji je bio zaštitni znak cijelog tog projekta, dugogodišnji predsjednik nogometnog kluba "Kamen Ingrad" iz Velike te dopredsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Vlado Zec nakon nekoliko godina izbivanja iz hrvatskog sporta zbog poznate afere u gospodarstvu vratio se u te redove. Živi i radi u Zagrebu, kao predstavnik NK Zagreba.
U ekskluzivnom razgovoru za RTL, našem Josipu Antoliću potvrdio je da se vratio u hrvatski nogomet, progovorio je o Kamen Ingradu, razlozima zbog kojih je završio u zatvoru. Osvrnuo se na svoja poznanstva u svijetu nogometa, ali je i prokomentirao predsjednika HNS-a Davora Šukera. Također, progovorio je i o svojim planovima za budućnost.
Prodaje se stadion po 13 put. Kakva je situacija sa stadionom pravno, koliko on vrijedi, koliko se može za njega dobiti i kako vi gledate na tu situaciju?
Iskreno, ja sam sretan da se proda na ovoj dražbi. Teško mi je reći koliko sad vrijedi, samo mogu reći da je u jako lošem stanju i da onaj koji zadnjih desetak godina vodio računa o održavanju i njezi kluba, stadion je uništen.
Ja sam bio 2013. godine na stadionu sa tvrtkom Pro Kolekt sa željom da iznajmim stadion i da pokušam ponovno u nogometu. Nisu bili zainteresirani ljudi iz stečajnog postupka i oko stečaja iz politike, ali sam vidio da je u jako lošem stanju, a sad vjerujme u još lošijem.
Ipak se on mora voditi domaćinski, odnosno, voljeti, imati ljubav prema nogometu, ljubav prema stadionu, ljubav prema okolišu. Loža, naprimjer, i svi objekti su u jako teškoj sitauciji.
Ne znam kako sad izgleda, ali je bitno da se proda, da ima svoju funkciju i to je velika vrijednost. Vrijednot nije bitna za koliko će se on prodati, nego kupcu želim puno sreće jer će morati puno ulagati.
Kolika je bila vrijednost kada se napravio stadion?
Negdje oko 170 milijuna kuna.
Kako vi gledate na to da je taj stadion danas u takvoj situaciji?
Oni su većinom uvijek prebacivali na mene kad je došlo to što je došlo. Ja smatram da je situacija više zavist. Ja sam iz te sredine. Sve se u Hrvata oprašta, samo ne uspjeh.
Ja smatram da uspjeh je bio zajednički uspjeh, da smo promovirali Veliku kroz cijelu Europu i Hrvatsku, da smo iz zadnjeg ranga u tri sezone ušli u prvu ligu i teško opstali prvu godinu a kasnije smo se raširili. Omladinski pogon je bio izuzetan. Prodali smo 65 igrača, ne za velike iznose nego za male, ali je bila podloga da se naprave bolji transferi. Najveći transfer je bio Lakić u Herthu. Mogli smo ga prodati za veći iznos, ali nisam htio da ide u Rusiju nego u Njemačku jer smatram da je Njemačka među pet svjetskih sila u nogometu.
Dobar dio Požeštine je tada pao i dobrim dijelom krive vas...
Čujte, najveći problem je u tome što imam dosta godina i iskustva i kad sam bio puno mlađi imao sam svoj stav i gospodarski i politčki. Taj politički stav je mene srušio, što nisam očekivao.
Ostatak intervjua pogledajte u videu.