Nakon što su u dvije utakmice deklasirali Bešiktaš i eliminirali Turke s 8:1, kijevski Dinamo upisao je novu veliku pobjedu u Europskoj ligi.

11.3.2011.
1:16

Iako su se već oprostili od naslova u ukrajinskom prvenstvu, budući da im Šahtar bježi 12 bodova deset kola prije kraja, nogometaši Dinama iz Kijeva zato nižu sjajne nastupe u Europi.

U posljednjih sedam utakmica upisali su šest pobjeda i tek jedan remi uz gol razliku 18:3, a posljednja njihova žrtva bio je Manchester City koji je stradao s 2:0. Pogotke za sastav iz Kijeva postigli su Ševčenko u 25. minuti i Gusev u 77. Za domaćine je svih 90 minuta odigrao Ognjen Vukojević koji je bio strijelac u posljednja dva europska ogleda.

Od ostalih rezultata osmine finala spomenimo i kako je Liverpool izgubio na gostovanju kod Brage s 1:0, a Otočanima je presudio Alan, koji je zabio u 18. minuti s bijele točke.

Dodajmo i kako je Domagoj Vida odigrao cijelu utakmicu za Bayer iz Leverkusena koji je kod kuće poražen od Villarreala s 3:2.

Ajax - Spartak Moskva 0:1 (Alex 57) Twente - Zenit St. Peterburg 3:0 (De Jong 25, 90+2, Landzaat 56) Benfica - PSG 2:1 (Pereira 42, Jara 82 / Luyindula 15) Dinamo Kijev - Manchester City 2:0 (Ševčenko 25, Gusev 77) Bayer L. - Villarreal 2:3 (Kadlec 33, Castro 72 / Rossi 42, Nilmar 70, 90+4) PSV Eindhoven - Glasgow Rangers 0:0 Sporting Braga - Liverpool 1:0 (Alan 18-11m) CSKA Moskva - Porto 0:1 (Guarin 70)

Uzvratne utakmice na rasporedu su 17. ožujka.