Jedan od najšokantnijih napada na nogometne suce u cijeloj sezoni dogodio se u nedjelju u indonezijskoj prvoj ligi (ISL) u utakmici između Pelite Bandung Raya i Persiwe...

22.4.2013.
13:43

Sudac Wasit Muhaimin je napadnut u 80. minuti ogleda nakon što je dosudio sumnjivi jedanaesterac za Pelitu.

Bez oklijevanja je sudac pokazao na bijelu točku, iako naknadna video-snimka pokazuje da je to bio čist start na loptu, a ne na igrača Pelite.

Bijesan zbog takve odluke Persiwin igrač s brojem 10, Pieter Rumaropen, se zaletio prema sucu i kukavički ga opalio šakom u glavu s leđa. Posljedice udarca vidjele su se na sučevoj majici koja je bila cijela krvava, a liječnička mu se pomoć potom ukazivala deset minuta.

Rumaropen je, normalno, isključen zbog svog divljačkog nasrtaja, a Pelita je u konačnici realizirala jedanaesterac i pobijedila s 2:1.