Nogometaši Wolfsburga su ove subote upisali novu, drugu domaću pobjedu u sezoni. S 2:0 je Wolfsburg pobijedio povratnika u elitu, berlinsku Herthu, a prvi je pogodak na utakmici postigao Ivica Olić

31.8.2013.
16:43

Wolfsburg je utakmicu riješio u samoj završnici prvog dijela kada su i postignuta oba pogotka. U 42. minuti je premijerni gol u novoj sezoni zabio Olić. Nalda je opalio iz daljine, lopta je već krenula prema gol-autu, no Olić je bio požrtvovan, uklizao i majstorski sproveo loptu u mrežu. Zbog takvih su ga golova Nijemci oduvijek obožavali

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Wolfsburg je dao i drugi pogodak. Na Diegu je napravljen prekršaj za penal, a sam je Brazilac realizirao udarac s bijele točke za 2:0. Ivan Perišić je također bio u početnoj postavi Vukova, a zamijenjen je u 73. minuti. Olić je odigrao cijelu utakmicu.

Poslije remija i dva poraza do prve su pobjede došli nogometaši Hamburga. Novog prvoligaša, Eintracht Braunschweig, Hamburg je pobijedio 4:0 u utakmici gdje se ozlijedio hrvatski nogometaš Milan Badelj, te je već nakon pola sata otišao van igre (još se čekaju informacije o kakvoj se ozljedi radi). Ivo Iličević je, pak, ostao na klupi Hamburga kroz cijelu utakmicu.

Inače, već nakon sedamnaest minuta je Hamburg vodio s 2:0, a oba je pogotka namjestio Maximilian Bester, a strijelci su bili Van der Vaart i Zoua. U 79. minuti je na travnjak istrčao Hakan Calhanoglu, te je u posljednjih deset minuta zabio nova dva pogotka za Hamburg i konačnih 4:0.

Dvije istovjetne domaće pobjede, od 4:1, su ostvarili nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha i Hannovera. Werderova je obrana do ove subote, s jednim primljenim golom, bila najbolja u ligi, a onda je u 90 minuta kod Borussije primila - četiri. Mainz, pak, više nije savršen: nakon tri pobjede uslijedio je lagani poraz kod Hannovera.

Borussia (M) - Werder 4-1 (Arango 36, Raffael 53, Kruse 73, Herrmann 86 / Nordtveit 69-ag)

Hannover - Mainz 4-1 (Diouf 31, Sobiech 37, Ya Konan 80, Prib 82 / Müller 12)

Hamburg - Eintracht Braunschweig 4-0 (Van der Vaart 7, Zoua 17, Calhanoglu 80, 90+1)

Wolfsburg - Hertha 2-0 (Olić 42, Diego 45+2-11m)

Nürnberg - Augsburg 0-1 (Vogt 84)

Schalke - Bayer (kasnije)

Ljestvica:

1. Bayern 4 3 1 0 7-2 10 2. Borussia (D) 3 3 0 0 7-1 9 3. Bayer 3 3 0 0 8-3 9 4. Hannover 4 3 0 1 8-5 9 5. Mainz 4 3 0 1 8-7 9 6. Hertha 4 2 1 1 9-5 7 7. Borussia (M) 4 2 0 2 10- 8 6 8. Wolfsburg 4 2 0 2 6-4 6 9. Werder 4 2 0 2 3-5 6 10. Augsburg 4 2 0 2 3-6 6 11. Hoffenheim 3 1 2 0 10-6 5 12. Hamburg 4 1 1 2 8-9 4 13. Eintracht Frankfurt 3 1 0 2 3-7 3 14. Freiburg 4 0 2 2 6-9 2 15. Nürnberg 4 0 2 2 4-7 2 16. Schalke 3 0 1 2 4-9 1 17. Stuttgart 3 0 0 3 3-6 0 18. Eintracht Braunschweig 4 0 0 4 1-9 0