U 10. kolu talijanskog nogometnog prvenstva, Milan je na gostovanju s 3:2 bio bolji od Rome, dok je Napoli, također kao gost, izgubio od Catanije s 2:1.

29.10.2011.
22:51

Švedski reprezentativac bio je dvostruki strijelac u vrlo vrijednoj gostujućoj pobjedi Milana u Rimu s kojom su barem na nekoliko sati zasjeli na vrh Serije A. Ibrahimović je u 17. minuti zabio za 0:1, ali Argentinac Nicolas Burdisso vraća stvari na početak desetak minuta kasnije. U 29. minuti, Alessandro Nesta zabija svoj prvi pogodak od siječnja 2010. godine za novo vodstvo Milana od 2:1.

U nastavku smo gledali vrlo izjednačen nogomet, a u 78. minuti prva je pokleknula Roma. Alberto Aquilani sjajnim je nabacivanjem pronašao glavu neometanog Ibrahimovića koji je kratkim trzajem postigao svoj drugi gol na utakmici za podebljanje vodstva Milana. Stvari su se malo zakomplicirale u 87. minuti kada je Bojan zabio za 3:2 nakon jedne lošije golmanske intervencije Christiana Abbiatija. Roma je pritiskala do kraja utakmice, ali do gola nije mogla.

szólj hozzá: Rom 2-3 Mil

Svega 30 sekundi bilo je dovoljno Napoliju da stigne do vodstva na gostovanju kod izrazito domaćinske momčadi Catanije. Andrea Dossena prošao je po lijevoj strani i uputio oštar centaršut koji je pronašao glavu Edinsona Cavanija koji postiže svoj četvrti pogodak sezone. Obrambeni nogometaš Catanije Giovanni Marchese, u jednom je 'izletu' na protivničku polovicu u 25. minuti susreta postigao svoj drugi pogodak u karijeri za 1:1.

Napoli je u 43. minuti ostao s igračem manje nakon što je Argentinac Mario Santana zaradio drugi žuti karton zbog pregrubog prekršaja. Tek što se krenulo u nastavak utakmice Gonzalo Bergessio postavio je konačnih 2:1 svojim trećim pogotkom ove sezone za Cataniju. Ovom pobjedom Catanija je dostigla Napoli po broju bodova (14), ali ga zbog boljeg međusobnog susreta i prestigla na 5. mjestu prvenstvene ljestvice.

szólj hozzá: Int 1-1 Juv U derbiju 10. kola, Juventus je u Milanu pobijedio domaći Inter s 2:1, te ponovno preuzeo prvo mjesto na ljestvici. Milan je ranijom gostujućom pobjedom nad Romom 3-2 držao čelnu poziciju na ljestvici, ali samo nepuna tri sata. Juventus je u odličnoj utakmici punoj tempa i zanimljivih situacija osvojio sva tri boda, iako je Inter po prikazanoj igri mogao i do boljeg učinka u ovoj utakmici. Mogao je nešto uzeti, iako je, isto tako, ''stara dama'' zaslužila pobjedu. Gosti su poveli u 12. minuti. Vratar Intera Castellazzi obranio je udarac Matrija, ali je Mirko Vučinić odbijenu loptu proslijedio u mrežu. Domaćini su izjednačili u 28. minuti, kada je Maicon topovskim udarcem iskosa s desne strane zabio vrlo lijepi gol. No, samo pet minuta kasnije, Juventus je postigao i drugi pogodak, kasnije se pokazalo, pobjednički. Claudio Marchisio izmijenio je dupli pas s Matrijem, te prizemnim udarcem u kut matirao domaćeg vratara. Juventus je jedina momčad bez poraza u prvenstvu. U devetom nastupu upisao je petu pobjedu. Inter je, pak, nastavio s lošim rezultatima ove sezone. Ostao je na samo dvije pobjede, a ovo mu je bio već peti poraz! http://videa.hu/flvplayer.swf?v=kFgdtEU5xLnatzgF
szólj hozzá: Int 0-1 Juv

Catania - Napoli 2-1 (Marchese 25, Bergessio 48 / Cavani 1) Roma - Milan 2-3 (Burdisso 28, Bojan 87 / Ibrahimović 17, 78, Nesta 30) Inter - Juventus 1-2 (Maicon 28 / Vučinić 12, Marchisio 33) Ljestvica: 1. Juventus 9 5 4 0 15-7 +8 19 2. Milan 9 5 2 2 19-14 +5 17 3. Udinese 8 4 3 1 10-3 +7 15 4. Lazio 8 4 3 1 12-8 +4 15 5. Napoli 9 4 2 3 13-7 +6 14 6. Catania 9 3 5 1 12-12 0 14 7. Cagliari 8 3 4 1 9-6 +3 13 8. Palermo 8 4 1 3 11-10 +1 13 9. Genoa 8 3 3 2 13-11 +2 12 10. Roma 9 3 2 4 11-11 0 11 11. Siena 8 2 4 2 7-5 +2 10 12. Atalanta * 8 4 3 1 11-9 +2 9 13. Fiorentina 8 2 3 3 9-8 +1 9 14. Chievo 8 2 3 3 6-7 -1 9 15. Parma 8 3 0 5 10-17 -7 9 16. Inter 9 2 2 5 11-16 -5 8 17. Bologna 8 2 1 5 5-12 -7 7 18. Novara 8 1 3 4 11-16 -5 6 19. Lecce 8 1 1 6 6-15 -9 4 20. Cesena 8 0 3 5 3-10 -7 3 *u sezonu ušli s minus šest bodova