Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić odigrao je vrlo dobru utakmicu u sklopu 12. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva. U domaću 5:1 pobjedu svog Dnjipra nad Oleksandrijom ugradio je dva gola.

30.9.2011.
23:47

Hrvatski reprezentativac je prvi gol zabio u 44. minuti i njime je domaćin poveo s 2:1, a drugi je put tresao mrežu u 62. minuti za povećanje prednosti na 4:1. Za Kalinića su to bili drugi i treći prvenstveni gol za Dnjipro nakon transfera iz Blackburna, a prvi od 6. kola igranog 13. kolovoza kada je zatresao mrežu Šahtara u domaćem 3:1 porazu.

Dva je gola za četvrtu ovosezonsku pobjedu Dnjipra zabio i Evgen Konopljanka, dok je jednog dodao Matheus Nascimento. Kalinić je zamijenjen minutu nakon postignutog drugog gola, dok je Ivan Strinić odigrao cijeli susret za Dnjipro.