U prvoj polufinalnoj utakmici Audi Cupa, predsezonskog pripremnog turnira kojem je domaćin Bayern, odnosno njihova Allianz Arena, Manchester City je savladao Milan sa 5:3.

31.7.2013.
21:16

Zanimljivo, svi su golovi na susretu postignuti u prvom poluvremenu, a Građani su vodili čak 5:0!

Milan je doduše igrao oslabljen za brojne važne igrače poput Marija Balotellija, Riccarda Montoliva, Mattie De Sciglia i Philippea Mexesa, ali u prvih pola sata igre Građani su ih deklasirali.

Mrežu Rossonera načeo je već u 4. minuti David Silva, a u strijelce su se upisali Micah Richards, Aleksandar Kolarov, te dva puta Edin Džeko. Posebno je lijep bio peti gol Džeke iz voleja, nakon što je prethodno smirio loptu prsima. Stevan Jovetić nije se upisao među strijelce, ali je ostvario svoj debi po transferu iz Fiorentine.

Do kraja poluvremena Milan je uspio ublažiti poraz dvama golovima Stephana El Shaarawyja i jednim 18-godišnjeg Andree Petagne.