Četiri od 11 pogodaka u pet subotnjih utakmica Bundeslige djelo su hrvatskih nogometaša. Za dva je gola zaslužan Ivan Perišić, a po jedan su dodali Ivo Iličević i Ivica Olić.

22.9.2012.
17:03

HSV je došao do prvih bodova ove sezone i to u velikom stilu. Na svojoj je Imtech-Areni s 3:2 srušio aktualnog prvaka Borussiju Dortmund, nanijevši joj prvi prvenstveni poraz nakon 18. rujna prošle godine.

Dortmunđani su nanizali 31 utakmicu bez poraza u Bundesligi, a rekorder je upravo HSV koji između 1982. i 1983. godine nije izgubio u 36 dvoboja zaredom. Ispada tako da su Hamburžani spriječili Kloppovu momčad da nastavi lov na njihov rekord.

http://rutube.ru/embed/5867769 Domaći su poveli već u drugoj minuti pogotkom Heung-Min Sona, a rezultat 1:0 je stajao sve do prve minute nastavka kada se ukazao Ivan Perišić. Primio je loptu na rubu kaznenog prostora i iskosa s lijeve strane prebacio domaćeg golmana Renea Adlera i pogodio suprotni kut njegovih vrata. Samo devet minuta kasnije bljesnuo je drugi hrvatski reprezentativac Ivo Iličević, vrativši prednost na stranu HSV-a. Sjajno je Rafael van der Vaart proigrao našeg veznjaka koji je izbio sam pred gol, ušao u kazneni prostor i pomalo iskosa s lijeve strane pogodio bliži kut Romana Weidenfellera koji je slabo reagirao. Son je u 59. minuti povećao na 3:1, a svega nekoliko sekundi kasnije Perišić je jednu odbijenu loptu lakoćom poslao u praznu mrežu. Prvi su mu to prvenstveni pogoci ove sezone, baš kao i Iličeviću koji je iz igre izašao u 69. minuti. Milan Badelj je, pak, odradio svih 90 minuta za HSV i dobio žuti karton.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xtslh2_yyyyyyyyy-yyyyyyy-yyyy-1-1_sport Wolfsburg je kod kuće odigrao 1:1 protiv novog prvoligaša Greuther Fürtha koji je poveo u 27. minuti autogolom Emanuela Pogatetza.

Izjednačio je 15 minuta kasnije Ivica Olić, poslavši jednu odbijenu loptu glavom u mrežu. Premijerni mu je to bundesligaški pogodak za novi klub. Olić je odigrao cijelu utakmicu za Vukove, a u 87. minuti mu se u napadu pridružio i Srđan Lakić.

http://rutube.ru/embed/5867764 U derbiju 4. kola Bayern je kao gost pobijedio Schalke s 2:0 i pobjegao Dortmunđanima na plus pet. Toni Kroos je zabio za 1:0 u 55. minuti, odigravši dupli pas s Thomasom Müllerom, a upravo je ovaj potonji igrač tri minute kasnije postavio konačni rezultat. Zabio je briljantan pogodak, ušavši u šesnaesterac s desne strane. Riješio se najprije jednog čuvara, poslavši mu loptu kroz noge, drugi ga nije htio rušiti, što mu je omogućilo da iz teškog kuta pošalje loptu u mrežu. Naš Mario Mandžukić je igrao za Bavarce do 70. minute kada ga je zamijenio Javi Martinez. Fortuna je odigrala 0:0 protiv Freiburga i postala tek druga momčad u povijesti pristigla iz druge lige (nakon Kaiserslauterna) koja ni nakon četiri uvodna kola u elitnom razredu nije primila pogodak. Mainz je, pak, s 2:0 bio bolji od Augsburga, aIvan Klasnić je pobjedu novih suigrača gledao s klupe.

Schalke – Bayern 0:2 (Kroos 55, Müller 58) Wolfsburg - Greuther Fürth 1:1 (Olić 42 / Pogatetz 27 - ag) Mainz – Augsburg 2:0 (Ivanschitz 10, Szalai 26) HSV - Borussia Dortmund 3:2 (Son 2, 59, Iličević 55 / Perišić 46, 60) Fortuna - Freiburg 0:0

Ljestvica: 1. Bayern 4 4 0 0 14-2 +12 12 2. E. Frankfurt 4 4 0 0 11-4 + 7 12 3. Hannover 3 2 1 0 9-4 +5 7 4. Borussia Dortmund 4 2 1 1 8-5 +3 7 5. Schalke 04 4 2 1 1 7-5 +2 7 6. Nürnberg 4 2 1 1 6-5 +1 7 7. F. Düsseldorf 4 1 3 0 2-0 +2 6 8. Freiburg 4 1 2 1 6-6 0 5 9. Wolfsburg 4 1 2 1 2-5 -3 5 10. Borussia M'gladbach 3 1 1 1 4-4 0 4 11. Mainz 05 4 1 1 2 4-5 -1 4 12. G. Fürth 4 1 1 2 2-6 -4 4 13. Werder 3 1 0 2 5-5 0 3 14. Bayer Leverkusen 3 1 0 2 3-5 -2 3 15. HSV 4 1 0 3 5-8 -3 3 16. Augsburg 4 0 1 3 1-7 -6 1 17. Stuttgart 3 0 1 2 1-7 -6 1 18. Hoffenheim 3 0 0 3 4-11 -7 0