VELIČANSTVENI MODRIĆ ODUŠEVIO ŠPANJOLSKU: / Školovao je Budimira i društvo u Madridu: 'Radio je što je htio, kreator je igre Reala'

'Davao je brzinu i ritam momčadi, diktirao je igrom Los Blancosa'

25.6.2020.
11:09

U 31. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je u srijedu navečer na svom pomoćnom terenu svladao Mallorcu s 2:0 i tako je nastavljena "mrtva utrka" s Barcelonom u borbi za naslov prvaka.

Lukava asistencija za Viníciusa Júniora

REAL - MALLORCA 2:0: /

Luka Modrić majstorski namjestio prvi gol, Ramos sjajno zabio iz slobodnjaka

Real je poveo u 19. minuti nakon lukave asistencije Luke Modrića, koji je odlično uposlio Brazilca Viníciusa Júniora. Kapetan Vatrenih začeo je tu akciju Reala za vodstvo.

Real Madrid's French coach Zinedine Zidane talks to Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric during the Spanish League football match Real Madrid CF against RCD Mallorca at at the Alfredo di Stefano stadium in Valdebebas, on the outskirts of Madrid, on June 24, 2020.,Image: 535422972, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

S lijeve strane negdje na samom rubu šesnaesterca oslobodio se protivnika, fintirao laganim potezom kao da će pucati, te je desnom nogom gurnuo loptu po podu u prostor za Brazilca koji je to lijepo poslao u mrežu...

Dobio prema SofaScoreu najbolje ocjene, ali Ramos je službeno bio najbolji igrač dvoboja

Strijelac za konačnih 2:0 bio je stoper Sergio Ramos u 56. minuti iz slobodnog udarca. Modrić je igrao do 71. minute pruživši odličnu partiju, dok je hrvatski napadač Ante Budimir za Mallorcu igrao do 61. minute, a u najbliži pogotku bio je 59., ali je njegov pokušaj glavom završio u rukama vratara domaćina.

Spanish La Liga soccer match Real Madrid vs Mallorca at Alfredo Di Estefano Stadium, Madrid, June 24, 2020

Luka Modric

La Liga / Cordon Press Cordon Press,Image: 535427415, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Prema SofaScoreu, Luka je dobio ocjenu 7.9 te je bio, prema ocjenama, najbolji igrač utakmice, iako ne službeno. Laskavo priznanje najboljeg igrača utakmice dobio je kapetan Reala Sergio Ramos, koji je zabio fantastičan slobodnjak. Samo na račun toga je ponio službeno priznanje najboljeg igrača susreta...

'Davao je brzinu i ritam momčadi'

Madridski dnevni sportski list AS odmah nakon utakmice, na svom web izdanju, opisuje njegovu igru izvrsnom:

"Davao je brzinu i ritam momčadi, diktirao je igrom Los Blancosa. Vladao je Hrvat sredinom terena i radio kako je i što je htio, te na kraju i ovladao tim dijelom igre. Fantastično je vidio Viníciusa Júniora i namjestio mu gol kao na pladnju za 1:0. Kreator je igre Real Madrida. No, zaradio je žuti karton i neće ga biti za sljedeću utakmicu protiv Espanyola. Izašao je u 71. umjesto Asensija koji ga je zamijenio", stoji u pisanju AS-a.

Za spomenuti kako je Luka žuti dobio u 46. zbog udaranja laktom suparnika.