DRAMA NA SAN SIRU: / Rebić majstorski zabio Juveu, VAR i nevjerojatni Ronaldo u sudačkoj nadoknadi pokvarili veliku večer Vatrenog

Nakon što je u prvom susretu polufinala talijanskog nogometnog Kupa Napoli na gostovanju pobijedio Inter sa 1-0, u drugom su Milan i Juventus odigrali 1-1

13.2.2020.
22:38

U prvom susretu polufinala talijanskog nogometnog Kupa Milan i Juventus su na San Siru odigrali 1-1, a pogodak za domaći sastav zabio je AnteRebić. Hrvatski reprezentativac je postigao pogodak u 61. minuti, a izjednačio je Cristiano Ronaldo iz jedanaesterca u 90. minuti. Uzvrat je 4. ožujka u Torinu.

REBIĆ FURIOZNO UŠAO U 2020.: /

Talijani mu se klanjaju zbog onog što je napravio u zadnjih šest utakmica: 'Hrvat je zlatni čovjek Milanovog napada'

Milan niti desetu utakmicu u nizu nije uspio pobijediti Juventus. Međutim, ovoga puta barem nije izgubio kao u zadnjih devet susreta. Domaćin je bio bolji, imao je nekoliko odličnih prilika, no 'nevidljivi' Juve se spasio u posljednjim trenucima susreta.

Milan je dominirao u prvom dijelu, ali nije uspio iskoristiti niti jednu od tri izgledne prilike. U petoj minuti zaprijetio je Ante Rebić, u 22. minuti Davide Calabria, a u 28. ponovo Rebić, međutim Gianluigi Buffon je sva tri puta odlično reagirao. Juventus je u prvom poluvremenu samo jednom ozbiljno zaprijetio vratima "Rossonera", u 36. minuti odlično je pucao Juan Cuardado, ali je Gianluigi Donnarumma sjajno obranio.

Hernandezov crveni

Rebić je imao sjajnu priliku i u drugoj minuti nastavka, no Buffon je ponovo izašao kao pobjednik. Ipak, u 61. minuti uspio je svladati legendarnog talijanskog vratara postigavši svoj peti gol ove sezone, a zanimljivo svih pet je zabio u posljednjih mjesec dana.

Milan je od 72. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog dva žuta kartona isključen TheoHernandez, a minutu kasnije umjesto Rebića u igru je ušao Diego Laxalt kako bi pokrpao rupu u sredini.

Premda je veći dio susreta pokazao blijedu predstavu, Juve je uspio izjednačiti u 90. minuti iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Cristiano Ronaldo, koji je bio nevidljiv cijeli susret. Ronaldo je tukao škaricama te je pogodio Calabria u ruku, a nakon konzultacija VAR-a sudac je pokazao na bijelu točku.

U srijedu je Napoli na gostovanju pobijedio Inter sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Fabian Ruiz u 57. minuti. Uzvratni susret je 5. ožujka.

Finale je 13. svibnja na rimskom Olimpicu.

UŽIVO

Milan - Juventus 1:1

Milan: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Castillejo, Calhanoglu, Rebić; Ibrahimović

Juventus: Buffon; De Sciglio, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Ramsey, Pjanić, Matuidi; Cuadrado, Dybala, Ronaldo

Kraj

90+1 GOOL Ronaldo je pogodio s bijele točke.

88' PENAL Ronaldo je tukao škaricama te je pogodio Calabria u ruku. Nakon konzultacija VAR-a sudac je pokazao na bijelu točku.

83' Cuadrado je kreirao sjajnu priliku za Dybalu, ali je Argentinac loše tukao.

74' Rebić je izašao iz igre uz veliki pljesak navijača.

72' Theo Hernande je dobio drugi žuti karton nakon neopreznog starta nad Dybalom.

61' GOOLCastillejo je poslao precizan centaršut u peterac, a Ante Rebić ga je prihvatio i zakucao loptu u bliži kut.

60' Rebić je gurnuo za Ibrahimovića, Milanov napadač pogodio je mrežu s vanjske strane.

59' Dybala je lijepo gađao, ali Donnarumma brani.

53' Cuadrado je tukao silovito s vrha 16-erca, ali preko gola.

47' Ibrahimović je glavom spustio za Rebića, Vatreni je bio i sjajnoj situaciji, s 5-6 metara iskosa tukao je po golu, no Buffon je fantastično skinuo njegov pokušaj.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj drugo poluvremena

42' Calhanoglu je tukao iz slobodnog udarca u živi zid. Bila je to dobra prilika Milana.

28' Rebić je prizemno tukao s vrha 16-erca, Buffon je uspio zaustaviti njegov pokušaj.

22' Calabria je tukao s vrha 16-erca. Lopta je išla pod samu prečku, ali je Buffon sjajno reagirao i skrenuo loptu u korner.

11' Ibrahimovć je nakon ubačaja tukao atraktivno petom, ali pokraj gola.

10 - Domaćin ne dopušta Juveu da razvije igru.

5' Milan puno opasniji na otvaranju.

2' S 25 metara silovito je potegnuo Kessie, lopta je prošla malo pokraj gola.

1' Rebić je s desne strane ubacio za Ibrahimovića, ali je lopta na koncu završila visoko iznad gola.

1' Sjajna je atmosfera na stadionu.

19:24 - Čekaju se sastavi.

19:14 - 16 godina prošlo je od prvog susreta Ibrahimovića i Ronalda na travnjaku, a posljednji put odmjerili su snage u studenom 2015.