HRVATSKI KUP: / Dinamo se raspucao protiv ribara, policajaca i studenata iz Velog Vrha i plasirao u osminu finala

Hrvatski nogometni prvak Dinamo rezultatski uvjerljivo dohvatio je osminu finala Hrvatskog kupa pobijedivši u Puli amatere iz Velog Vrha s 5-0.

20.9.2016.
16:34

Poslije tri uzastopna poraza i smjene trenera Zlatka Kranjčara Dinamo je u Kupu, sa Željkom Sopićem na klupi, zaliječio rane i slavio s potpuno izmijenjenom momčadi u odnosu na onu koja je u nedjelju izgubila 2-5 kod Rijeke.

Pulski amateri su se dobro nosili protiv favorita sve do 26. minute kada je mrežu pogodio Derrick Kobie Morris. To je bio i jedini gol u prvom dijelu, a u nastavku je uslijedila golijada. Već u 48. minuti povisio je Angelo Henriquez, koji je tako postigao svoj prvi gol u službenim utakmicama nakon čak pet mjeseci. U 57. minuti na 3-0 je povećao Španjolac Dani Olmo, koji je ušao u drugom dijelu umjesto Morrisa, a potom je isti igrač u 75. minuti zabio i za 4-0. U 79. minuti je Armin Hodžić postavio konačnih 5-0 za prolaz branitelja naslova na pulskom igralištu Tivoli.

Dodajmo i da su u prvim susretima šesnaestine finala dalje prošli i prvoligaši Inter, Cibalia i Lokomotiva, te drugoligaš Šibenik.

VELI VRH – DINAMO 0-5

VELI VRH: Vujica P., Žižak, Vujica B., Urošević, Ulemek, Ćeranić, Urošević G., Šistov, Belli, Sabadoš, Agaj

DINAMO: Livaković; Morris, Perić, Soldo, Sosa; Machado, Ćorić, Gojak; Šitum, Hodžić, Henriquez

Svi rezultati:

BSK Bijelo Brdo Inter 2-3 NK Krk - Lokomotiva 1-2 NK Medimurje - Šibenik 1-2(produžetak) NK Veli Vrh - Dinamo 0-5 NK Samobor - Cibalia 1-6 (produžetak)

90. minuta: KRAJ UTAKMICE! Dinamo je u Puli upisao 5-0 pobjedu protiv Velog Vrha i osigurao mjesto u osmini finala Kupa. Golove su postigli Morris, Henriquez, dva puta Olmo te Hodžić.

79. minuta: GOOOOOOOL! Ovo je sad već golijada, a petu je loptu mrežu domaćina pospremio Armin Hodžić.

75. minuta: GOOOOOOOOL! Ponovno Dani Olmo, Dinamo vodi 4-0!

64. minuta: Nova prilika Olma, no lopta prolazi uz lijevu vratnicu.

57. minuta: GOOOOOOOL! Dinamo vodi 3-0! Ubačaj iz kuta izveo je Gojak, a strijelac je udarcem iz okreta bio Dani Olmo.

48. minuta: GOOOOOOOL! Dinamo je povećao prednost, za 2-0 strijelac je bio Henriquez.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme! Iz igre su u Dinamovom sastavu izašli Morris i Sosa, u igri su Olmo i Fiolić.

45. minuta: Kraj prvog poluvremena nakon još jedne neuspjele prilike Dinamovih nogometaša. Hodžić je bio neprecizan na dodavanje Morrisa. Zakotrljala je potom lopta ponovno u mreži domaćina, no na odmor će se s 1-0 za Dinamo nakon što je tom prilikom svirano zaleđe.

39. minuta: Prijeti i domaćin i to preko Uroševića iz slobodnog udarca. Livaković siguran.

26. minuta: GOOOOOOL! Dinamo vodi, strijelac je Morris.

22. minuta: Gostujući sastav se već nekoliko puta našao u završnici akcija, no niti jednom nije bio uspješan. Ovaj put ubacivanje Ćorića za Henriqueza ne donosi promjenu rezultata.

10. minuta: Očekivano, Dinamo ima dominaciju na travnjaku, no rezultat je i dalje početnih 0-0

1. minuta: Utakmica je započela! Dinamo je istrčao u ovoj postavi: