REAL PROLAZI DALJE / Rapsodija Reala protiv PSG-a! Benzema zabio hat-trick, Modrić vladao sredinom terena, cijeli Madrid slavi

Real Madrid je slavio s 3:1 protiv PSG-a i tako prošao dalje u četvrtfinale Lige prvaka, a tamo će im se pridružiti Manchester City koji je odigrao utakmicu bez golova protiv Sportinga

9.3.2022.
23:08

Kakva spektakularna noć u Madridu na kultnom Santiago Bernabeuu! Real Madrid se digao iz mrtvih i na kraju slavio s 3:1 protiv PSG-a te tako izborio prolazak u četvrtfinale Lige prvaka! City je pak svoje četvrtfinale osigurao u prvoj utakmici, a na uzvratu nije bilo iznenađenja.

POMEO GA JE /

Luka Modrić prva je priča nogometne Europe. Ubio je u pojam Lea Messija, ovo nisu istine

Real je žustro krenuo u utakmicu, stisnuli su visoko Parižane i nanizali nekoliko poluprilika, ali ipak gosti dolaze do prve ozbiljne situacije. U 13. minuti Mbappé je sam istrčao pred Courtoisa, malo iskosa, tukao je lijevom nogom, ali je Belgijac bio spreman.

PSG je nakon početnog pritiska preuzeo inicijativu i vidjeli smo nekoliko njihovih prilika. Prijetili su Messi i Mbappé u kombinaciji s Neymarom, ali nisu postigli pogodak sve do 39. minute. Real je pak u međuvremenu imao nekoliko sjajnih prilika, uglavnom preko Benzeme, ali nisu došli do gola.

Real poput feniksa

A u 39. minuti Neymar šalje sjajnu loptu za Mbappéa, koji se kao vlak sjurio prema Courtoisu i snažnim udarcem u prvi kut donio vodstvo PSG-u. Mnogi su mislili da je tu kraj Realovog puta u Ligi prvaka, ali ponovno se Kraljevski klub digao iz pepela.

Domaćini su ponovno sjajno krenuli u drugi dio susreta, a veliki impuls momčadi bile su i promjene koje je odradio Ancelotti. Camavinga je zamijenio Kroosa, a Rodrygo Asensija. U 61. minuti pak Real dolazi do vodstva i to zahvaljujući Donnarummom poklonu koji je Francuz iskoristio. Proigrao ga je Vinicius, a on nije imao težak posao.

Dojma smo da je upravo ulazak mladog Camavinge dozvolio Modriću da se potpuno razigra. Sjajna predstava i mladog Francuza.

I tu je Real počeo vladati terenom. Pritiskali su Parižane, koji su sve češće griješili u obrani, a potpuni preokret Reala vidjeli smo u 76. minuti. Luka Modrić je povukao lijepi trk, proigrao Viniciusa, a u nastavku akcije lopta ponovno dolazi do hrvatskog virtuoza koji gura Benzemu u priliku i ovaj ne griješi.

Samo dvije minute kasnije Marquinhos je napravio još jednu pogrešku, lopta je došla do Benzeme, a ovaj je kompletirao svoj hat-trick i napravio veliki korak prema četvrtfinalu Lige prvaka.

PSG kao da je nestao s terena u drugom dijelu: kombinacije Messija, Mbappéa i Neymara potpuno su ugušene, Real je zavladao terenom i sve je vodilo k velikoj pobjedi domaće momčadi.

City prošao već u prvom kolu

Nevjerojatno je što je Real napravio u drugom poluvremenu. Potpuno su ugušili Parižane, koji kao da nisu vjerovali što se događa na terenu. Do kraja susreta je zaprijetio i naš Luka, dok je s druge strane Messi gađao iz slobodnjaka, ali je bio za malo neprecizan.

Real je tako slavio s 3:1 i prolazi dalje u četvrtfinale Lige prvaka. Tamo će im se pridružiti Manchester City, koji je u prvom susretu rastavio Sporting s 5:0, a kod kuće su odigrali remi bez pogodaka.

Zabio je Jesus početkom drugog dijela, ali je gol poništen te do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Uživo: Osmina finala Lige prvaka

Real Madrid - PSG (3:1)

(Benzema 61', 76', 78'/Mbappe 39')

Sastavi:

Real Madrid (4-3-3): Courtois - Carvajal, Militao, Nacho, Alaba - Modrić, Valverde, Kroos - Asensio, Benzema, Vinicius

PSG (4-3-3): Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Mendes - Paredes, Pereira, Verratti - Messi, Mbappé, Neymar

Manchester City - Sporting (0:0)

Kraj! Velika pobjeda Reala koji prolazi u četvrtfinale, kakav pristup, kakav nastup Madriđana koji su slavili s 3:1!

90'+ - Messi je ciljao iz slobodnjaka, ali otišlo je malo iznad gola

90' - Igrat će se još četiri minute

89' - Modrić je sada probao lijevom nogom, ali je lopta prohujala pokraj gola

89' - Potpuna ofenziva PSG-a, ušao je Draxler koji je krilni napadač, umjesto Hakimija koji pokriva poziciju desnog beka

86' - Slobodan udarac za Real s nekakvih 16, 17 metara, Rodrygo je pogodio živi zid

79' - Danilo je izašao iz igre, zamijenio ga je Di Maria

78' - GOOOOL! Kakva rapsodija Karima Benzeme! Hat-trik Francuza, potpuni preokret Reala u samo nekoliko minuta! Benz je sjajno reagirao na pogrešku Marquinhosa

76' - GOOOOL! Kakva sekvenca Modrića! Prvo je sjajno proigrao Viniciusa, lopta je ponovno došla do hrvatskog virtuoza koji proigrava Benzemu i to je 2:1 za Real!

73' - Velika prilika sada za Viniciusa! Brazilac je imao sjajnu šansu, ostaje 1:1

71' - Prva promjena kod Parižana, izlazi Paredes, a mijenja ga Idrissa Gueye

66' - Nova promjena kod Reala, ulazi Vasquez, a igru je napustio Carvajal

64' - Benzema je ponovno gađao glavom, lopta je prošla milimetre od gola! Real se probudio!

63' - Donnarumma je još požutio zbog prigovora sucu

61' - GOOOOL! Donnarumma se poigravao, stisnuo ga je Benzema, lopta je došla do Viniciusa, a ovaj proigrao Francuza koji zabija za 1:1! Nevjerojatna glupost talijanskog vratara

60' - Carvajal je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad Mbappeom

58' - Evo i prvih promjena kod domaćina: Ušli su Camavinga i Rodrygo umjesto Asensija i Kroosa koji ipak nije spreman za svih 90 minuta

56' - Kako igra Mbappe! Sjajnu loptu je poslao Messi, Francuz se progurao pokraj Alabe i Militaa, ali su njegov pokušaj blokirali

54' - Ponovno je Neymar krasno uposlio Mbappea koji prolazi pokraj Courtoisa i zabija pogodak, ali ipak je bio u zaleđu

53' - Real je ponovno dobro započeo, pritišću Parižane

45' - Počeo drugi dio susreta između Reala i PSG-a, City je zabio pogodak koji je poništen

Kraj prvog poluvremena! Gledali smo sjajnu utakimcu u Madridu, Real je krenuo uraganski, ali ih je PSG primirio s nekoliko kontri. Ipak, gosti dolaze u vodstvo u 39. minuti kada je Mbappe sjajno iskoristio dobro dodavanje Neymara. City i Sporting odigrali su prvi dio utakmice bez pogodaka

45' - Igrat će se još dvije minute sučeve nadoknade

43' - Požutio je sada Nacho kod Reala

42' - Modrić je sada probao iz daljine, ali točno u Donnarummu

39' - GOOOOL! Prekrasno dodavanje Neymara za Mbappea, koji se sjurio prema Courtoisu i snažnim udarcm probio Belgijca! PSG vodi 1:0!

Prekrasan pogodak Mbappea pogledajte OVDJE!

37' - Prekrasan ubačaj Kroosa, Benzema ciljao glavom, ali prohujalo je pokraj gola! Gledamo sjajnu utakmicu

35' - Probao je sad Benzema glavom, ali brani Donnarumma

34' - Pao je sada i pogodak, ali je Mendes bio u zaleđu i Mbappeov pogodak se neće vrijediti

31' - Sada velika prilika PSG-a! Neymar i Messi su kombinirali, Argentinac je prebacio Courtoisa, ali se lopta prošetala uz gol liniju!

27' - Marquinhos se poigravao, lopta je došla do Alabe koji ju je zavrnuo u sredinu, ali tamo nema nikoga od njegovih suigrača

25' - Modrić je krasno povukao loptu, srušili su ga, ali je lopta došla do Benzeme koji je pucao iz prve, ali je lopta prohujala pokraj gola! Dobra prilika za Real

24' - Nakon uraganskog početka Reala, PSG je preuzeo inicijativu i plete mrežu oko protivničkog gola

22' - Ljepi dupli pas Neymara i Mbappea, pucao je Brazilac lijevom nogom, ali preslabo za nešto opasnije

20' - Paredes je pucao s 20-ak metara, ali odlazi iznad gola Courtoisa

13' - Velika šansa za PSG! Mbappe je izašao sam pred Courtoisa, pucao lijevom nogom, ali Belgijac ponovno sjajno brani!

12' - Kroos je lijepo uzeo loptu Neymar, na kraju je Carvajal pucao, ali odlazi daleko pokraj vratiju

8' - PSG je sada složio dobru kontru, Mbappe je probao lijevom nogom, ali brani Courtois

7' - Paredes je zaradio žuti karton i ako PSG prođe neće moći igrati

4' - Vinicius je krasno prošao po strani, ubacio, ali je udarac Asensija blokiran, Real je praktički u prvih pet minuta pokazao više nego u prvom susretu

2' - Militao je ostao na travnjaku nakon sudara s Kroosom

1' - Real je odmah stvorio gužvu ispred gola PSG-a, ali nakon Carvajalova ubačaja nije se dobro snašao Asensio

1' - Počeo je spektakl na Santiago Bernabeu!