NAPOLI I LIVERPOOL IZBORILI OSMINU FINALA: / Lovren izašao iz igre pa Redsi Salzburgu zabili dva gola u dvije minute

U ranijem terminu odigrane su dvije utakmice posljednjeg kola Lige prvaka u skupini E.

10.12.2019.
20:51
Nigel Keene/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nogometaši Napolija i Liverpoola plasirali su se u osminu finala Lige prvaka nakon susreta zadnjega kola skupine E. Napoli je kod kuće svladao Genk s 4-0, dok je Liverpool u izravnom okršaju za prolaz slavio kod Salzburga s 2-0.

Mjesto među 16 najboljih ranije su osigurali Barcelona, Bayern, Juventus, RB Leipzig, Manchester City, PSG, Real Madrid i Tottenham.

Lovren na terenu manje od sat vremena

Europski prvak Liverpool je opasno živio u Salzburgu, u prvih 15 minuta vratar Redsa Alison je obranio nekoliko velikih prilika domaćina, kome je igrala samo pobjeda za prolaz. U posve otvorenoj utakmici Liverpool je poveo u 57. minuti nakon prodora Manea i ubacivanja za Nabila Keitu, koji glavom pogađa mrežu Austrijanaca. Samo minutu kasnije Salah podiže prednost na 2-0, a Egipćanin je zabio sjajan gol gotovo iz nemoguće pozicije, iskosa iz mrtvog kuta nakon što je pretrčao vratara Salzburga.

Dejan Lovren je igrao do 53. minute.

Salzburg u Europskoj Ligi

Napoli je na svom stadionu već nakon 37 minuta utakmice vodio s 3-0 protiv belgijske momčadi, a strijelac sva tri pogotka bio je Poljak Milik. Kod prvoga gola u 3. minuti jako mu je pomogao vratar Genka, 17-godišnji Maarten Vandevoordt koji je postao najmlađi golman koji je branio u povijesti Lige prvaka. No svoj debitantski nastup neće pamtiti po dobrom jer se kod prvoga gola Talijana spetljao prilikom povratne lopte svog braniča i praktički poklonio gol Napoliju. U drugom dijelu je Mertens iz penala zabio i četvrti gol za Talijane, čiji je trener Ancelotti najavio da mu je ovo bila posljednja utakmica na klupi Napolija.

Liverpool je pobjednik skupine s 13 bodova, Napoli je skupio 12, Salzburg će s 7 bodova nastaviti natjecanje u Europskoj ligi, a Genk ima jedan bod.

UŽIVO Liga prvaka, 6. kolo Skupina E

RB Salzburg - Liverpool 0:2Napoli - Genk 4:0

90' Gotove su utakmice, Liverpool i Napoli plasirali su se u osminu finala Lige prvaka!

74' GOL Napoli je zabio četvrti pogodak. Za 4:0 poentirao je Mertens iz jedanaesterca.

73' Opasna prilika Salzburga, nakon brze akcije s osam metara pucao je Hwang, ali branič Liverpoola skrenuo je njegov udarac u korner.

58' GOL Novi pogodak gostiju, Salah je zabio iz teške pozicije nakon velike greške braniča Salzburga!

57' GOL Livepool je poveo u Salzburgu, strijelac vrijednog pogotka bio je Keita!

53' Dejan Lovren morao je napustiti igru zbog povrede, nadamo se da nije riječ o nečemu ozbiljnom. Umjesto njega u igru je ušao Gomez.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završilo je prvo poluvrijeme.

39' GOL Napoli je zabio i treći pogodak. Milik je opet strijelac!

35' Liverpool ima veliku inicijativu u Austriji, ali mreža domaćina ostaje mirna.

26'GOL Napoli je stigao do drugog pogotka. Strijelac je ponovno Milik i Talijani su trenutno prvoplasirana momčad u skupini s 12 bodova, drugi je Liverpool s 11, a treći je Salzburg s osam.

10' Otvorena utakmica u Salzburgu, prilike sijevaju sa svih strana.

5' Nakon što je preživio pritisak, Liverpool je opasno uzuvratio. Salah je bio u vrlo izglednoj prilici, ali vratar domaćina Stanković brani.

4' U drugoj utakmici Salzburg je ambicioznije krenuo, nije bilo izglednijih prilika, ali austrijska momčad ima inicijativu.

3' GOL Pao je prvi pogodak, Napoli je preko Milika poveo protiv Genta.

1' Počele su utakmice.

18.40 Poznati su sastavi u obje utakmice.

18.10 Objavljeni su početni sastavi. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nakon oporavka od ozljede nalazi se u početnom sastavu Liverpoola.

U utorak se igra posljednje kolo grupne faze Lige prvaka u skupinama E, F, G i H. Dvije utakmice, one u grupi E, igrat će se u ranijem terminu - od 18.55, dok će susreti u drugim skupinama početi u 21 sat.

Upravo je situacija u skupini E uoči posljednjeg kola, u kojemu će igrati Liverpool i RB Salzbnurg te Napoli i Genk, posebno zanimljiva.

Sve je otvoreno

Na prvom mjestu te skupine nalazi se aktualni europski prvak Liverpool s deset bodova, drugi Napoli ima bod manje, treći je RB Salzburg sa sedam bodova, a posljednji Genk ima tek jedan bod i ispao je iz svih kombinacija za prolazak.

A što se tiče prva tri mjesta, sve je otvoreno, pa čak i da se Liverpool ne plasira u sljedeću fazu Lige prvaka.