OSIJEK - RIJEKA 1:2: / Riječani nakon drame u Gradskom vrtu u polufinalu Kupa; Tomićev debi bio je uspješan

Rijeka je u polufinalu Kupa

3.3.2021.
16:22

Hrvatski nogometni kup, četvtfinale Stadion Gradski vrt, Osijek. Srijeda 14.30

Osijek - Rijeka 1:2 (Škorić 14' ; Murić 7', 71')

Osijek: Ivušić, Kleinheisler, Jugović, Erceg, Škorić, Miloš, Žaper, Jurčević, Lončar, Bohar, Mierez

Rijeka: Nevistić, Tomečak, Galović, Capan, Vukčević, Lončar, Čerin, Murić, Andrijašević, Menalo, Drmić

Rijeka je s Goranom Tomićem na klupi krenula uspješno. Tomićev debi bio je uspješan, Rijeka je konačno pobijedila i pobjeda je došla protiv jakog Osijeka. Murić je bio apsolutni junak utakmice koja je počela ludo. U 7. minuti zabio je za vodstvo Rijeke 1:0, da bi kapetan Osijeka, požrtvovni Škorić, u 14. izjednačio na 1:1. U 35. minuti Mierezov udarac iz kaznenog udarca obranio je vratar Rijeke Nevistić. I onda u 71. minuti Murić je zabio za 2:1 iz penala.

Bjelica uveo Santinija, Bočkaja, Gyurscsa i Pilja

Bjelica je u utakmici uveo i Santinija i Bočkaja, Gyurscsa i Pilja, ali to mu nije urodilo plodom. Bila je to dramatična utakmica u kojoj su obje momčadi bile podjednake, Osijek je na kraju imao malo više loptu u nogama (55:45%), obje ekipe 6 udaraca u okvir, Osijek ukupno 9... No, idemo redom...

Sadržajnu i uzbudljivu utakmicu odigrali su Osijek i Rijeka u Gradskom vrtu. Gosti su već u 7. minuti izveli sjajan kontranapad i došli do vodstva. Dugo je loptu vukao Franko Andrijašević po lijevoj strani prebacio na drugu, gdje ju je na vrhu kaznenog prostora prihvatio Robert Murić. Rijekin veznjak je desnom nogom primio loptu, a lijevom ju neobranjivo poslao u suprotan gornji kut Osječkih vrata.

Na izjednačenje se nije dugo čekalo. U 14. minuti je nakon udarca iz kuta najviši u srcu kaznenog prostora Rijeke bio kapetan Osijeka Mile Škorić te glavom poslao loptu u mrežu.

Nevistić bio sjajan

Osječani su u 32. minuti imali sjajnu priliku za potpuni preokret. Ramon Mierez je snalažljivošću došao do lopte u kaznenom prostoru, pucao s pet metara, ali je riječki vratar Ivan Nevistić padom u noge argentinskom napadaču spriječio pogodak.

Nevistić je tri minute poslije potvrdio kandidaturu za jednog od junaka u gostujućoj momčadi. Sudac Mario Zebec je dosudio kazneni udarac za Osijek, jer je Andrija Vukčević rukom blokirao udarac Kleinheislera. Loptu je na bijelu točku namjestio Mierez, ali je njegov udarac Nevistić pročitao i obranio.

Vratari su pune ruke posla imali u drugom dijelu. U 48. minuti su Škorić i Lončar pucali nakon udarca iz kuta, ali nisu došli do pogotka. S druge strane je u 59. minuti Ivica Ivušić spriječio Drmića da glavom donese prednosti Riječanima.

U 67. minuti je Ivušić spriječio pokušaj Lončara, ali minutu poslije Rijeka dobiva kazneni udarac. Nakon pregledavanje snimke Zebec prosuđuje da je lopta pogodila Jurčevića u ruku i dosuđuje jedanaesterac. Robert Murić je u 71. minuti uzeo loptu i mirno ju poslao pokraj skamenjenog Ivušića.

Bjelica sve bacio u napad

U zadnjih 20 minuta Nenad Bjelica sve je bacio na napad, uveo Gyurcsa, Bočkaja i Santinija, ali Osijek do izjednačujućeg pogotka nije došao.

Tako je Goran Tomić u svom debiju na klupi Rijeke došao do pobjede i branitelje naslova odveo u polufinale.

Utakmicu u Gradskom vrtu sudio je Mario Zebec iz Cestice.

95' - Gotova je utakmica.

90' - Gužva u kaznenom prostoru Rijeke, tražili su domaći igranje rukom Menala. Ništa, nema penala za Osijek. Nije se oglasio niti VAR. Zebec nije išao ni pogledati.

87' - Rijeka je u ovom trenutku u polufinalu hrvatskog Kupa.

85' - Josip Drmić izlazi, Sandro Kulenović ulazi. Promjena u Rijeci.

83' - Ima li Nenad Bjelica neko riješenje? Uveo je i Santinija i Bočkaja, Gyurscsa i Pilja. Nema još gola.

81' - Odlično se Rijeka brani, brza tranzicija, Čerin je tukao i odlazi to iznad gola. Brza akcija u nekoliko poteza, protuudar, lopta je na 16 metara ostavljena Čerinu koji nije pogodio.

78' - Galović je ispucao loptu. Ovo je 4 njihov međusobni obračun u ovoj sezoni. Osijek sad ima priliku, ali Santini je dodao, nije pucao sa 14 metara.

73' Bjelica uvodi drugog napadača. Santini je u igri, a izašao je Jugović.

71' GOL Murić je precizan s bijele točke, Rijeka vodi 2:1.

70' Penal za Rijaku. Nakon pregleda snimke sudac je procijenio da je Jurčević igrao rukom u vlastitom šesnaestercu.

67' Nova sjajna obrana Ivušića, Lončar je opasno pucao, a golman Osijeka to zaustavlja.

63' Bjelica radi dvostruku zamjenu. Iz igre idu van Bohar i Erceg, a ulaze Gyurcso i Bočkaj.

60' Čerin je dobio žuti karton.

60' Velika obrana Ivušića. Pucao je Drmić pod gredu nakon ubačaja Vukčevića, a golman domaćina sjajno brani.

58' Murić pokušava iz daljine, ali i njegov udarac završava visoko iznad gola.

57' Vukčević je ubacio, a Menalo pucao glavom, ali njegov udarac ide preko okvira gola.

53' Riječani se bude. Murić je uputio loptu prema Andrijaševiću, ali on ne stiže do lopte prije Ivušića.

48' Tek što je krenuo nastavak Osijek je imao veliku priliku. Nakon udarca iz kuta pucao je Škorić, a nakon njega Lončar, no mreža Riječana se ne trese. Nakon njih pokušao je i Mierez, ali on je bio u zaleđu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. U momčadi Osijeka u igru je ušao Igor Silva, a izašao Miloš.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

42' Menalo je pao u kaznenom prostoru, ali nema ništa od najstrože kazne.

34' Osijek nije iskoristio jedanaesterac koji je dosuđen nakon igranja rukom igrača Rijeke u šesnaestercu. Mierez je pucao s bijele točke, a Nevistić ga je pročitao i obranio mu udarac.

32' Bilo je sada jako opasno pred golom Rijeke. Bohar je dodao Mierezu koji je izbio sam pre gol, a Nevistić sjajno brani njegov udarac.

27' Nova kontra Riječana. Andrijašević je pokušao proigrati Murića koji je utrčavao prema golu Osijeka, ali Ivušić lovi loptu.

20' Rijeka pokušava iz kontranpada. Lončar je proigrao Murića, ali njegov ubačaj završio je u autu.

Mile Škorić slavi pogodak

14' GOL Osječanima se isplatio pritisak nakon što su primili gol. Škorić je nakon kornera bio najviši u skoku i udarcem glavom matira Nevistića.

14' Ogromna prilika za Osijek. Jurčević je ubacio, a Bohar iz sjajne pozicije pogodio vanjski dio mreže.

7' GOL Rijeka vodi. Murić je zabio lijepim udarcem s ruba šesnaesterca nakon brzog kontranapada gostiju.

3' Sam početak utakmice prošao je bez prevelikih uzbuđenja. Osijek je pokušao s dva ubačaja, no nije to bilo opasno po Nevistićev gol.

1' Počela je utakmica na Gradskom vrtu.

Zagrijavanje nogometaša NK Osijeka prije početka utakmice

13.30 Utakmicu na Gradskom vrtu će suditi Mario Zebec.

Slavljem Hajduka protiv Zagreba u osmini finala Hrvatskog kupa u utorak kompletirana je i ta faza natjecanja i već se od srijede kreće s četvrtzavršnicom.

NOVI TRENER RIJEKE IMAT ĆE VATRENO KRŠTENJE: /

Prvu utakmicu igra protiv Bjeličinog Osijeka; 'Oni su u naletu, ali...'

Na rasporedu su dvije utakmice, ona između Dinama i Slavena u 17 sati i nešto ranije, od 14 i 30 igra se veliki derbi u Kupu između Osijeka i Rijeke.

'Ne znamo što nam spremaju'

U ovoj fazi igra se na jednu utakmicu pa će tako utakmice biti dodatno zanimljive, a utakmicu s Rijekom najavio je trener Osijeka Nenad Bjelica. Trener je odmah naglasio kako će imati nezgodnu situaciju jer je Rijeka upravo promijenila trenera i sada ih vodi talentirani Goran Tomić.

"Sačekajte sutra do početka utakmice. Možemo i mi s nekim stvarima iznenaditi protivnika koji ima novog trenera. To nam otežava pripremu za ovaj susret, budući da ne znamo što nam oni spremaju. Imamo protivnika koji je vrlo kvalitetan, ima novog trenera, individualnu i momčadsku kvalitetu. Znamo njihove igrače, znamo i kako su izgledali u prijašnjim sustavima, iako je Tomić u Lokomotivi igrao u nekom drugom rasporedu. Vidjet ćemo što će sada napraviti", rekao je Bjelica.