HAJDUK I OSIJEK OSTALI DUŽNI GLEDATELJIMA: / Caktaš sjajnim udarcem zatresao vratnicu, Tudor tražio penal krajem prvog dijela

Na ljestvici vode "Modri" sa 56 bodova, Hajduk je drugi sa 45 boda, dok je Rijeka treća sa 41 bodom. Lokomotiva je četvrta sa 40 bodova, dok je Osijek ostao peti sa 39 bodova

0:0

OSIJEK: Ivušić, Žaper, Majstorović, Bočkaj, Talys, Jugović, Silva, Kleinheister, Grezda, Lončar, Marić. Klupa: Malenica, Tomelin, Mance, Lopa, Špoljarić, Grgić, Pilj, Ćosić. Todoroski, Ndockyt

HAJDUK: Posavec, Juranović, Ismajli, Dimitrov, Mujakić, Tahiraj, Hamza, Jradi, Jurić, Caktaš, Jairo. Klupa: Ljubić, Kreković, Simić, Jakoliš, Eduok, Blagaić, Dolček, Čolina, Radić, Dellova

U prvom od dva derbija 24. kola Prve HNL Osijek i Hajduk su pred 6.593 gledatelja na stadionu Gradski vrt odigrali bez golova.

U prvom poluvremenu nismo na jako dobro popunjenom Gradskom vrtu gledali spektakularan nogomet. Vrijedi spomenuti tek jednu dobru šansu iz prvih 45. minuta, a to je pokušaj Jaira iz 16. minute.

Brazilac je sjajno ušao u prostor na pravovremeno dodavanje Jradija, mogao je birati kako će svladati Ivušića, ali nije uspio poslati loptu u gornji kut njegovog gola.

[FOTO] DERBI JE IMAO SVOJU BIZARNU NOTU: Evo kako je izgledao susret Tudora i sudaca koji su ga nedavno tužili zbog duševne boli

Konkretnije drugo poluvrijeme

Nešto konkretnije obje su momčadi bile u drugom dijelu. Osječani su krenuli kao dobro i već se nakon pet minuta drugog poluvremena u prilici našao Petar Bočkaj. Zločesti dečko hrvatskog nogometa bio je nečuvan u šesnaestercu, pucao je silovito iz okreta, no samo preko vrata.

Novu priliku Osijek je imao 65. minuti, Juranović je glavom poslao loptu prema Posavecu, no Marić je bio brži i zaobišao vratara, ali je otišao previše ukoso. Pet minuta kasnije Hajduk je imao najbolju priliku na utakmici, no Caktaš je sa 10 metara pogodio vratnicu.

U 75. minuti opasno je zaprijetio domaćin nakon što je Kleinheisler pobjegao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor te pucao, ali je vratar gostiju obranio njegov udarac.

Na ljestvici vodi DInamo s 56 bodova, Hajduk je drugi sa 45 boda, dok je Rijeka treća sa 41 bodom. Lokomotiva je četvrta sa 40 bodova, dok je Osijek ostao peti sa 39 bodova.

FT Gotova je utakmica. Svakom po bod i bez golova. Možda i najpoštenije nakon svega što smo vidjeli u Gradskom vrtu.

85' Eduok se izborio za jednu dugu loptu, pokušao je lobovati Ivušića, ali nije ta lopta našla put do mreže.

76' Sjajna šansa za Kleinheislera. nanizao je nekoliko igrača Hajduka, pucao lijevom nogom, a Posavec je opet bio na visini zadatka.

73' Igor Silva stigao je skroz naprijed i s 20-ak metara uputio jak prizeman udarac, ali nije to bio težak posao za Posavca. malo je živnula igra pred kraj, nije više onako sterilno kao u prvom dijelu.

69' Sjajan udarac Caktaša, mnogi su vidjeli ovu loptu u mreži, no zatresla se vratnica. Pucao je najbolji strijelac Hajduka iz voleja s desetak metara nakon jako dobre akcije.

65' Katastrofalna greška Juranovića. Krivo je vratio loptu vrataru, presjekao ju je Marić, zavaljao Posavca, ali je otišao previše ukoso i nije mogao uputiti udarac.

63' Petar Bočkaj je sad ružnim prekršajem završio svoj nastup u Gradskom vrtu. Ulazi Ndockyt.

52' Posebno zanimljiv je na ovoj utakmici bio susret Igora Tudora i suca Frana Jovića nakon sudskog spora. Pogledajte fotogaleriju:

50' Na startu drugog dijela dobra prilika za Osijek. Bočkaj se napao u šesnaestercu nečuvan, pucao je brzo iz okreta, ali ta je lopta završila na tribini.

46' Krenuli smo u drugo poluvrijeme. Hajduk ima prvi posjed na utakmici.

HT Krajem prvog dijela Igor Tudor je tražio penal za Hajduk nakon prekršaja na rubu kaznenog prostora. Sudac Jović nije ni gledao VAR, a od svega je samo nastao korner za Hajduk nakon kojeg je označen kraj prvog dijela.

45' Majstorović je nakon kornera pucao glavom, ali nije na najbolji način zahvatio loptu i ona je otišla preko gola.

41' Uigrana akcija Hajduka iz kornera nije završila baš najbolje, ali vidjela se tu ideja. Caktaš je pronašao Dimitrova dosta blizu ruba kaznenog prostora, ovaj je loptu vratio u sredinu, ali nije bilo igrača Hajduka koji bi naletio na tu loptu i pospremio je u mrežu pa je završila samo u rukama Ivušića.

33' Još jednom Juranović u dobroj prilici na rubu kaznenog prostora, ovaj put puno bolji udarac desnom nogom, no samo u vratara Ivušića.

27' Juranovič je pokušao lijevom nogom pucati s ruba kaznenog prostora, ali bolje da nije.

23' Odlična prilika za Osijek. Marić je našao Talysa na lijevom boku, ovaj je ubacio prizemnu loptu, no obrana Hajduka bila je na mjestu. Bit će korner za Osijek.

16' Prva velika prilika za Hajduk. Jairo je došao oči u oči s Ivušićem, ali je poslao loptu preko vrata.

10' Prvih desetak minuta nije donijelo neka uzbuđenja. Još nismo vidjeli pravu priliku na susretu.

1' Počela je utakmica u Gradskom vrtu.

14:56 Vrlo zanimljivo je da protiv Tudora sudi Fran Jović. Jović je Tudora tužio na sudu zbog nanešene duševne boli jednom izjavom.

14:55 - Gradski vrt je lijepo ispunjen, Osijek slavi 73. rođendan, a Tudor i njegov Hajduk nadaju se da će im pomrsiti planove. Kako je Kohorta proslavila rođendan Osijeka, pogledajte u fotogaleriji:

14:04 - U odnosu na prošli susret Jurić je u sastavu, a na klupi je Kreković.