ŠPANJOLSKA – HRVATSKA 6-0: / Noćna mora u Elcheu - Furija ponizila Vatrene i nanijela im najteži poraz u povijesti!

Reprezentacija Španjolske nanjela je Hrvatskoj najteži poraz u povijesti

11.9.2018.
21:48

Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je natjecanje u Ligi nacija debaklom u Elcheu izgubivši od Španjolske sa 0-6 što je najteži poraz 'Vatrenih' u povijesti. Do sada najteži poraz doživjeli smo u rujnu 2009. na Wembleyju u kvalifikacijama za SP 2010. izgubivši od Engleske 1-5. No, 'Furija' je svjetskim doprvacima 'čestitala' šesticom.

Golove za španjolsku vrstu zabili su Saul Niguez (24), Marco Asensio (33), Lovre Kalinić (35-ag), Rodrigo (49), Sergio Ramos (57) i Isco (70). Posebno je bio raspoložen Asensio koji je nam je zabio dva gola, jer je Kalinić zatresao svoju mrežu nakon njegovog udarca, te upisao i dvije asistencije.

Španjolska je ovom utakmicom produžila niz bez domaćeg poraza u službenim utakmicama na 38 utakmica, ostvarivši pritom 34 pobjede. Španjolci su posljednji put izgubili službenu utakmicu kod kuće prije 15 godina i to od Grčke (0-1).

"La Roji" je ovo druga pobjeda u skupini 4 nakon što je u subotu u Londonu porazila Englesku (2-1) i nakon dvije utakmice ima šest bodova istaknuvši tako glavnu kandidaturu za prvo mjesto, dok će Hrvatska i Engleska u međusobnim susretima razriješiti pitanje tko će preseliti u niži rang natjecanja.

Pobjednik skupine će izboriti nastup na 'Final Fouru' Lige A, dok će najslabije ekipe iz svake od četiri skupine preseliti u niži rang natjecanja, Ligu B. Idući nastup Hrvatska ima 12. listopada kada će na praznoj Rujevici ugostiti Englesku.

Spain - Croatia Rezultati uživo

90+3' - Kraj utakmice! Hrvatska je doživjela najteži poraz u svojoj povijesti - Španjolska - Hrvatska 6-0.

90+2 - Lovre Kalinić spašava Hrvatsku od još večeg debakla, nakon što sjajno brani topovski udarac Thiaga Alcantare.

90' - Tri minute će se igrati još u Elcheu

86' - Još jedna šansa za Španjolce. Asensio je opet ubacio sa lijeve strane, ali u sredini su se spetljali Rodrigo i Isco te lopta ide u gol-aut.

70' - GOOOOL! Ovo je sada već sigurno najteži poraz Hrvatske u povijesti! Isco se prošetao kaznenim prostorom i nezaustavljivo desnicom zakucao loptu u Kalinićevu mrežu. Španjolska vodi 6-0.

67' -Ivan Santini je oteo jednu loptu u španjolskoj polovici i pokušao lobom postići pogodak, ali De Gea s lakoćom hvata tu loptu.

57' - GOOOOL! Katastrofa postaje sve gora! Isco je ubacio iz kornera, Sergio Ramos glavom gađa za 5-0!

54' - Nova prilika za Španjolsku! Gaya ubacuje sa lijeve strane, Rodrigo je prvi kraj lopte, ali njegov udarac je odbijen u korner.

50' - GOOOOL! Nastavlja se debakl Hrvatske! Saul Niguez je fenomenalnim dodavanjem poslao Rodriga jedan na jedan sa Kalinićem koji pogađa za 4-0 Španjolske!

48' - Centaršut Gaye izbacuje Mitrović u aut za Španjolce.

46' -Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Martinez Valero.

SRAMOTIMO SE U ELCHEU: /

Ovo je najlošije poluvrijeme Vatrenih u Dalićevoj eri; kao da se ne radi o svjetskim doprvacima

45+2' - Kraj prvog poluvremena. Španjolska - Hrvatska 3-0.

45+2' - Španjolska je mogla povećati prednost na 4-0 - Isco je sjajno pronašao Rodriga centaršutom, ali ovaj glavom gađa tik uz gredu.

45+1' - Rakitić izvodi slobodni udarac sa lijeve strane, ali njegov centaršut s lakoćom hvata David De Gea.

40' - I dalje prate Španjolci - Asensio šutira iz slobodnog udarca, ovoga puta lopta ide preko gola.

35' - GOOOOL! Nisu niti dvije minute prošle, a Furija već ima 3-0. Gol će se pisati kao autogol Lovri Kaliniću, ali sve je riješio ponovo Marco Asensio, čiji se gromoviti udarac odbio od grede pa od Kalinićevih leđa u mrežu. 3-0 za Španjolsku.

34' - GOOOOL! Marco Asensio je sjajno pogodio za 2-0! Ivan Rakitić je jeftino prodao jednu loptu, koju je Asensio primio i opalio za 2-0!

24' - GOOOL! Jeftino je ispala hrvatska obrana: Sergio Ramos odigrao je sjajnu dijagonalu na Carvajala, čiji centaršut sa desnog krila u mrežu posprema domaći dečko Saul Niguez! Španjolska - Hrvatska 1-0

22' - Šime Vrsaljko mora napustiti teren zbog ozljede, mijenja ga Marko Rog.

19' - Brza kontra ovoga puta na drugoj strani - Perišić je došao do udarca nakon brze tranzicije, ali Carvajal sjajno blokira njegov udarac.

18' - Uzvraćaju odmah Španjolci! Gaya ubacuje sa lijeve strane, a udarac Rodriga sjajno brani Lovre Kalinić!

16' - Sjajna šansa za Vatrene!Rakitić je pronašao Vrsaljka na desnom boku, on vraća loptu u sredini gdje je Santini u stopostotnoj prilici, ali njegov udarac ide pored gola.

10' - Odlična akcija Furije - Busquets šalje odličnu loptu na desno Carvajalu koji centrira, ali lopta se sretno odbila u korner za Španjolsku.

7' - Jedna pogreška Španjolaca donijela je loptu Rakitiću koji silovito šutira. Lopta ide pored vrata De Gee.

4' - Španjolci su počeli agresivnije, drže loptu i dominiraju posjedom. Saul je odmah iznio loptu pred Kalinićev kazneni prostor, ali je nakon toga Isco prejako proigrao za Gayu.

1' - Počela je utakmica u Elcheu

20:45 -Ivan Rakitić danas će odigrati 100. utakmicu u reprezentativnom dresu.

20:35- Samo deset minuta nas dijeli od početka utakmice.

UŽIVO: ŠPANJOLSKA - HRVATSKA 6-0

ŠPANJOLSKA: De Gea; Gaya, Ramos, Nacho, Carvajal; Busquets, Ceballos, Saul Niguez; Isco, Asensio, Rodrigo

HRVATSKA: Kalinić; Pivarić, Mitrović, Vida, Vrsaljko; Brozović, Rakitić, Modrić; Perišić, Kovačić, Santini

20:00 - Neće biti lako protiv Španjolske u Elcheu - nikada nisu ovdje poraženi.

19:51- Stigle su i službene postave!