HAJDUK – FCSB 0-0, SARPSBORG – RIJEKA 1-1: / Hajduk pogodio gredu u zadnjoj minuti, Rijeka izborila gol u gostima

Hajduk i Rijeka odigrali su prve utakmice drugog pretkola Europske lige

9.8.2018.
20:38
Pixsell

Nogometaši Hajduka u prvoj su utakmici 3. pretkola Europske lige na Poljudu pred više od 25.000 gledatelja odigrali 0-0 protiv rumunjskog FCSB-a.

Usprkos boljoj igri u većem dijelu susreta Hajduk nije uspio pronaći način kako da zatrese mrežu gostiju iz Bukurešta.

Hajduk je u prvih 45 minuta stvorio tri vrlo izgledne prilike, a prve dvije imali su njegovi bočni igrači. Prvo je u 12. minuti Fomitschow pucao sa 10-ak metara no vratar FCSB-a Balradean uspio je uhvatiti loptu, da bi samo minutu potom udarac s vrha kaznenog prostora okušao i Juranović, ali lopta je prohujala tik pored vratnice. U 35. minuti zaprijetio je i Ivanovski, ali njegov udarac glavom nije bio precizan.

U drugom poluvremenu ritam utakmice bio je mnogo slabiji, a Hajduk je najbolju priliku imao u samoj završnici. U 90. minuti Said je bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta, pucao je pod vratnicu, ali Balgardean je sjajnom reakcijom uspio odbiti loptu u gredu. Doslovno u posljednjoj sekundi dvoboja FCSB je imao svoju jedinu pravu priliku za pogodak, no udarac Morutana iz velike blizine odlično je zaustavio Posavec.

Uzvratna utakmica igrat će se u Bukureštu za tjedan dana.

Pobjednik utakmice Hajduk - FCSB u 4. i posljednjem pretkolu igrat će protiv boljeg iz susreta Slovan Bratislava - Rapid Beč.

U prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige nogometaši Rijeke su odigrali 1-1 kod norveškog Sarpsborga.

Domaćini su poveli golom Kristofera Zacharuassena u 72. minuti, a za Rijeku je izjednačio Alexander Gorgon u 83. minuti.

Rijeka je već u 9. minuti propustila ogromnu priliku nakon što je udarac Pavičića s gol crte izbacio norveški branič, a u 31. minuti Heber ne uspijeva prebaciti norveškog vratara, koji je obranio i šut Gorgona u 52. minuti. Norvežani su cijelu utakmicu prijetili jedino iz brojnih prekida, a iz jednog od njih su poveli u 72. minuti kada je Zacharuassen bio najviši u skoku i svladao Slugu. U 83. minuti Riječani su izjednačili fantastičnim šutem Austrijanca Gorgona s 25 metara, a taj gol daje nadu Riječanima pred uzvrat za sedam dana na Rujevici.

HNK Hajduk Split - FCSB Rezultati uživo

Sarpsborg 08 - HNK Rijeka Rezultati uživo

UŽIVO: HAJDUK - FCSB 0-0

HAJDUK: Posavec, Fomitschow, Lopez, Vučur, Mikulić, Juranović, Caktaš, Jurić, Hamza, Gyurcso, Ivanovski

FCSB: Balgradean, Momčilović, Balasa, Planić, R. Benzar, Filip, Pintilli, Teixeira, Tanase, Man, Gnohere

UŽIVO: SARPSBORG - RIJEKA 1-1

SARPSBORG: Vasyutin; Thomassen, Tamm, Jorgensen, Tveita; Askar, Zachariassen, Nielsen, Halvorsen; Muhammed, Mortensen

RIJEKA: Sluga; Zuta, Punčec, Župarić, Pavelić; Pavičić, Čanađija, Grahovac, Acosty, Heber; Gorgon

90+4 Kraj utakmice na Poljudu

90' Kakva šansa za Hajduk! Said gađa glavom nakon kornera, lopta je zatresla gredu! Ostalo je 0-0.

84' Juranović je opalio van šesnaesterca Rumunja, ali mu je lopta prešla preko noge i udarac ide daleko iznad vratiju Balgradeana.

83' GOOOOL! Gorgon sjajno šutira sa više od 20 metara i donosi jako bitan gol u gostima Rijeci! Sarpsborg - Rijeka 1-1

77' Ubacivanje Juranovića sa desne strane, Caktaš je loše loptu zahvatio glavom i udarac ide pored gola.

74' Pokušaj Gnoherea glavom, nakon ubacivanja sa lijeve strane, udarac ide pored Posavčevog gola.

72' GOOOL! Halvorsen je postigao pogodak u Norveškoj za domaćina, Rijeka gubi od Sarspborga 0-1!

63' Utakmica se malo smirila, Hajduk je i dalje bolji, ali je malo pao intenzitet te su se prorijedile šanse.

51' Dobra kontra Hajduka, ali dodavanje Jurića slabo štopa Caktaš, te Rumunji uklanjaju opasnost.

48' Pokušao je iz voleja po golu posavca opaliti Mann, ali lopta ide pored gola.

45+4 Završilo je prvo poluvrijeme!

30' Pokušaj Jurića sa desne strane kaznenog prostora, lopta ide pokraj gola.

20' Nakon Juranovićevog ubačaja, pokušao je glavom Vučur, lopta ide iznad gola.

19' Dalekometni pokušaj Hamze Barryja, sa više od 30 metara - lopta ide pokraj rumunjskog gola.

14' Juranović je opasno šutirao sa desne strane, udarac ide pored vratiju Rumunja.

12' Još jedna šansa za Hajduk! Fomitschow šutira sa lijeve strane nakon dobrog centaršuta, ali ponovo brani Vasyutin. Hajduk je zasada bolja momčad.

9' Zaprijetio je Caktaš! Nakon što se jedna lopta odbila do Hajdukovog kapetana, opalio je prema golu, ali udarac brani Vasyutin.

7' Pokušaj udaraca Rumunja prema vratima Posavca, lopta ide pored gola.

1' Počinje utakmica u Splitu!