ESTONIJA - HRVATSKA 0:4 / Rapsodija Bišćanovih momaka: Mladi Vatreni napunili mrežu Estonije i osigurali doigravanje za Euro

Tekstualni prijenos utakmice između U21 reprezentacija Hrvatske i Estonije mogli ste pratiti na Net.hr-u

8.6.2022.
19:59
Srecko Niketic/PIXSELL

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija gostujućom pobjedom 4-0 protiv Estonije je zaključila nastup u skupini A kvalifikacija za EP 2023. godine i barem privremeno preuzela vrh ljestvice.

'HRVATSKI HAALAND' /

Nije ni čudo što ga žele najveći europski klubovi: Nezaustavljivi Roko Šimić probio granicu od 30 golova u ovoj sezoni

Odabranici izbornika Igora Bišćana pobjedom su zaključili nastup u skupini i sada mogu samo čekati. Hrvatska je preuzela vrh ljestvice sa 22 boda, no Norveška ima dvije utakmice manje i četiri boda manje.

Norveška bi s dvije pobjede preuzela prvu poziciju i direktan plasman na EP, dok bi Hrvatska išla u dodatne kvalifikacije. U slučaju da Norvežani osvoje četiri boda izjednačili bi se s Hrvatskom, a tada bi odlučivala gol razlika.

Bišćanova momčad je na +15, dok Norveška ima +12.

Estonija bez gola i boda

Mlada hrvatska reprezentacija je rutinski stigla do slavlja u Estoniji protiv suparnika koji je upisao svih 10 poraza uz 0-32 razliku pogodaka.

Strijelci su bili Gabriel Vidović (7), Mario Vušković (14), Antonio Marin (41) i Toni Fruk (55).

Hrvatska vodi na ljestvici sa 22 boda, Finska na drugom mjestu ima 19, a Norveška je treća sa 18 bodova. Mnogo toga će biti jasnije 10. lipnja nakon utakmice Finska - Norveška, a zadnji ogled u ovoj skupini je 14. lipnja kada će Norveška ugostiti Azerbajdžan.

___________________________________________________________

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo, Parnu, 18 sati

Estonija - Hrvatska 0:4 (Vidović 7', Vušković 14', Marin 41', Fruk 55')

Estonija: Kivila - Hussar, Allast, Pelt, Liit, Larsen - Valja, Saarma, Jarviste - Lipp, Grauberg

Hrvatska: Kotarski - Krizmanić, Vušković, Soldo, Čolina - Fruk, Kačavenda, Hodža - Vidović, Marin, Šimić

90' + 4' Utakmica je gotova, Hrvatska je pobijedila 4:0.

82' Velika šansa za Hrvatsku, ali ništa od petog gola. Baturina se sjajno oslobodio i pucao, ali estonski golman brani.

79' Malo se umirila utakmica, Hrvatska i dalje kontrolira zbivanja na terenu, ali više ne pritišće tolikim intenzitetom.

67' Velika šansa za Estoniju, Laur je dobro pucao, ali Kotarski još bolje brani. Da su ovo zabili, bio bi to Estoncima prvi gol u kvalifikacijama.

55' GOOOL Hrvatska vodi 4:0, stijelac je Fruk. Marin je prošao po lijevoj strani i ubacio, Kačavenda je propustio kroz noge i lopta stiže do Fruka koji lijepo pogađa.

50' Hrvatska je nastavila tamo gdje je i stala u prvom poluvremenu, veliki je pritisak na gol Estonije.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

41' GOOOL Treća lopta u mreži Estonije, Marin je zabio za 3:0. Vatreni rade na "pumpanju" gol razlike, znaju da će im trebati što bolji omjer na kraju kvalifikacija.

35' Pritisak Hrvatske i dalje traje, ali Estonci se uspijevaju, barem zasad, spasiti novog gola.

20' Estonci su fokusirani na obranu vlastitog gola, ni ne pokušavaju napraviti ništa prema naprijed.

14' GOOOL Hrvatska vodi 2:0. Vušković je zabio glavom iz blizine nakon centaršuta iz slobodnog udarca.

12' Vatreni ne staju, žele što prije zabiti i drugi gol.

7' GOOOL Hrvatska vodi, Vidović je probio Estonce.

5' Hrvatska je odmah preuzela kontrolu na terenu i stvara sve opasnije šanse.

1' Počela je utakmica.

17.00 Stigli su sastavi, hrvatski izbornik Igor Biščan na teren šalje jako ofenzivnu momčad. U vrhu napada istrćat će trojac Šimić-Marin-Vidović.

__________________________________________________________________________

Hrvatska U21 reprezentacija u srijedu na gostovanju u gradu Parnu igra protiv Estonije (18 sati) posljednju utakmicu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Mladi Vatreni u ovaj susret ulaze kao ogromni favoriti, treba naglasiti kako Estonija U21 kroz sve dosadašnje utakmice u skupini nije osvojila ni jedan bod, a nije postigla ni jedan pogodak.

U svakom slučaju Hrvatskoj U21 treba pobjeda, ali možda ni ona neće biti dovoljna za prvo mjesto i direktni plasman na Euro. Trenutačno Norveška U21 ima bod manje, ali i dvije utakmice do kraja kvalifikacija. Norveška U21 nakon ove utakmice Estonaca i Hrvata gostuje kod Finske U21 i potom igra domaći ogled protiv Azerbajdžana U21.

„Prva dva dana su bila dosta teška nakon poraza od Norveške. Puno nas je to pogodilo. Bili smo ljuti i razočarani što smo prokockali jednu veliku priliku, pogotovo jer smo vodili do 91. minute s 2-1. Ali, nažalost se poraz dogodio iako nije trebao. No, znamo da imamo kvalitetu. Napravili smo analizu nakon svega i bit ćemo pravi kod Estonije“, rekao je u utorak prvi vratar Hrvatske U21 Dominik Kotarski.