PLAVI SLAVE / Petković srušio Hajduk na Poljudu, Livaja se ozlijedio

• Petković srušio Hajduk na Poljudu, Livaja se ozlijedio

Tijek utakmice između Hajduka i Dinama u 28. kolu HNL-a mogli ste pratiti na portalu Net.hr

30.3.2024.
17:42
Sime Zelic/PIXSELL

Hajduk - Dinamo

0-1

Hajduk: L. Kalinić - Moufi, Šarlija, Prpić, Diallo - Pukštas, Sigur, Krovinović - Sahiti, Livaja, Kleinheisler

Dinamo: Nevistić - Ristovski, Bernauer, Theophile, Pierre-Gabriel, Mišić, Ademi - Kaneko, Baturina, Hoxha - Petković

NE POSUSTAJU /

Rijeka još više bježi Hajduku i Dinamu: Sjajnom izvedbom u Zagrebu razbili Rudeš

Dinamo je u derbiju 28. kola HNL-a slavio na Poljudu protiv Hajduka 1-0.

Plavi su na travnjak splitskog stadiona izašli u retro dresovima koji su ranije predstavljeni ovog tjedna u čast na prvi naslov Građanskog 1923. godine. Momčadi je predvodio prvi strani sudac u povijesti derbija Daniel Siebert, a treba istaknuti kako je utakmica kasnila četiri minute.

Već u drugoj minuti vidjeli smo i prvi žuti karton kada se sjurio Sigur, a pokosio ga je Pierre-Gabriel te tako ušao u sučevu knjižicu. Samo dvije minute kasnije Dinamo je imao priliku iz prekida, ali udarac Baturine iskosa s lijeve strane završio je u rukama Kalinića.

Prvu priliku vidjeli smo u 10. minuti kada je Petković izbjegao pažnji obrane Hajduka nakon ubačaja Baturine, ali udarac glavom odlazi pokraj gola. Na drugoj strani već u sljedećem napadu odgovorio je Pukštas, no njegov pokušaj glavom nije bio precizan. Uslijedilo je razdoblje igre gdje smo vidjeli dosta pogrešaka s obje strane i malo pravog nogometa.

Na prvu pravu sljedeću priliku čekali smo čak do 28. minute kada je Livaja dočekao ubačaj s desne strane, no i njegov pokušaj odlazi pokraj gola. Tako se dogodilo da u prvih pola sata nismo vidjeli udarac u okvir gola.

Dinamo je do vodstva stigao u 38. minuti kada je Petković primio loptu na 20-ak metara, prevario čuvara pa preciznim udarcem donio 1-0 Plavima. Hajduk je najbolju priliku imao u 45. minuti kada je Moufi izašao sam pred Nevistića, čak ga je uspio i prebaciti, ali Bernauer to skida s gol linije. U nastavku akcije Bijeli su tražili penal jer je Ristovski sam sebe napucao u ruku, ali je sudac samo pokazao da se igra dalje.

U posljednjim sekundama mogao je Dinamo i do 2-0, ali udarac Baturine s ruba šesnaesterca zaustavila je vratnica.

Trener Bijelih Mislav Karoglan je odmah na početku nastavka napravio dvostruku zamjenu, izašli su Pukštaš i Diallo, a ušli su Kalinić i Hrgović. Bijeli su odmah zaprijetili preko Kleinheislera čiji udarac odlazi preko gola. Hajduk opet prijeti u 52. nakon ubačaja Krovinovića, no siguran je Nevistić.

Nova loša vijest za Hajduk stigla je u 55. minuti kada je igru morao napustiti Marko Livaja, a uz njega Karoglan je izvadio i Sahitija, a ušli Brekalo i Benrahou.

U 62. minuti iz daljine je pokušao Kleinheisler, čiji dalekometni pokušaj Nevistić uz male poteškoće ipak zaustavlja. Bijeli su novu sjajnu priliku imali u 69. minuti kada udarac Moufija iskosa s desne strane Nevistić krajnjim naporom odbija. Opet je pred golom Dinama opasno bilo u 80. minuti kada je Kalinić pobjegao pažnji obrane Plavih, ali opet se ukazao Nevistić i zaustavio njegov pokušaj. Samo četiri minute kasnije nakon ubačaja s desne strane na drugoj vratnici Krovinović je pobjegao čuvara i podmetnuo glavu, no nije uspio zabiti za izjednačenje.

Dinamo je sjajnu priliku da riješi utakmicu dobio u 90. minuti kada su imali slobodan udarac na 20-ak metara malo iskosa s desne strane, ali Bulat puca pokraj gola. Do kraja nije bilo više prilika pa je veliko slavlje Plavih moglo početi.

U ranijem terminu Rijeka je slavila protiv Rudeša 3-0 te je vodeća sa 62 boda. Dinamo je drugi s pet bodova manje, ali i utakmicom manje, dok je Hajduk treći s 55 bodova.