ORŠIĆ SPASIO DINAMO / Prvak Hrvatske u četvrtfinalu Kupa: Plavi preokrenuli BSK Bijelo Brdo i pobijedili

Dinamo je u četvrtfinalu Hrvatskog kupa. Uz dosta muke Plavi svladali vodeću momčad druge hrvatske nogometne lige. Mislav Oršić zabio iz kornera za pobjedu zagrebačkog sastava.

27.10.2021.
16:50
Davor Javorovic/PIXSELL

BSK Bijelo Brdo - Dinamo 2:3

BSK Bijelo Brdo: Đilas, Dobrijević, Majtanić, Župan, Periša, Gačić, Gbane, Ilić, Čikvar, Mišić, Šimičić

Dinamo: Zagorac, Lauritsen, Dilaver, Ristovski, Leovac, Gojak, Ivanušec, Bulat, Špikić, Oršić, Andrić

Dinamo se u srijedu plasirao u četvrtfinale Hrvatskog kupa nakon što je na gostovanju u Bijelom Brdu uz dosta muke svladao trenutačno vodeću momčad druge lige BSK sa 3-2.

FEŠTA NOGOMETA /

Pogledajte kako to izgleda u Bijelom Brdu: Došli su i Bad Blue Boysi

BSK Bijelo Brdo imalo 2-1

Zagrebački klub vrlo brzo dolazi u vodstvo, već u drugoj minuti susreta, a strijelac je Amir Gojak. BSK međutim izjednačuje ju 33. minuti nakon što je Gbane zabio gol glavom. Dvije minute kasnije, Čikvar nakon greške vratar Zagorca zabija za 2-1 za BSK. Golman Dinama izašao je s gola, ali je promašio loptu.

Dinamo ipak dolazi do izjednačenja u 39. minuti zahvaljujući Komnenu Andriću, a pobjedu i plasman u četvrtfinale  donosi mu u 71. minuti Oršić koji je iz kornera pogodio suparnički gol.

Hajduk jučer izborio također četvrtfinale, isto kao i Osijek i Slaven

Jučer su plasman u četvrtfinale izborili su Hajduk, Osijek i Slaven Belupo.

Hrvatski nogometni kup, osmina finala:

Šibenik - Slaven Belupo 1-1, jedanaesterci 4-6 (Ćurić 90+2-11m / Krstanović 68-11m)

Rudeš - Osijek 0-2 (Fiolić 55, Mierez 71)

Belišće - Hajduk 1-5 (Anočić 5 / Livaja 4, 56, 68, Ljubičić 35, 58)

Srijeda: BSK - Dinamo 2-3 (Gbane 33, Čikvar 35/ Gojak 2, Andrić 39, Oršić 71)

Gorica - Mladost Ždralovi (Stojanovski 41, Šroler 60)

Rudar Labin - Istra 1961 (15:30)

Varaždin - Lokomotiva (17:30) Kasnije: Oriolik - Rijeka (13. studenoga)

93' - Gotova je utakmica

90' - Igrat će se najmanje 3 minute u Bijelom Brdu.

89' - Polako cure minute u Bijelom Brdu.

79' - Bijelo Brdo pokušava brzim izlascima nešto napraviti ali dinamovci se brzo vraćaju.

71' - GOOOL: Mislav Oršić zabio je prekrasan gol iz kornera za 3-2 Dinama.

59' - Ivanušec se lijepo okrenuo i čisto to obrana domaćina. Korner je za Dinamo.

55' - Ristovski je ubacio jednu loptu preko obrane Bijelog Brda ali nije se dobro snašao njegov suigrač.

54' - Mislav Oršić tukao je s velike udaljenosti daleko preko gola.

51' - Domaći nogometaši u ovih prvih 6 minuta nastavka imaju inicijativu. Jako čudno izgleda i trenutni rezultat i stanje na travnjaku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

40' - Ipak je Komnen Andrić poravnao rezultat, nije dugo trajalo vodstvo BSK-a. Tribine su malo manje glasne sada, ali izgledalo je to na trenutke jako loše za Modre.

35' Potpuni šok za DInamo! Vodi BSK 2:1. Zagorac je opet napravio katastrofalnu pogrešku, krivo je procijenio loptu i izletio s gola, promašio je loptu i dao priliku domaćem napadaču Čikvaru da zabije na prazan gol.

33' Izjednačenje u Bijelom Brdu! Gbane je nakon ubacivanja došao do lopte, Zagorac je krivo procijenio let lopte i poravnat je rezultat. Neće ipak ovo biti tako lagana utakmica za Modre.

30' Ne dolazi baš lako Dinamo do gola BSK-a, Oršić je imao jedan pokušaj, ali završilo je to u korneru.

22' Evo malo i BSK-a na polovici Dinama, opasno je bilo nakon prodora Ilića po lijevoj strani, ali ipak je uspijela očistiti Dinamova obrana to ubacivanje.

15' Inače, BSK Bijelo Brdo vodeća je momčad 2. HNL, što je jako pohvalno za momčad iz ovako malog mjesta.

10' Dinamo ne juri naprijed, koncentrirani su na posjed i ne žele pod svaku cijenu ići po drugi pogodak.

5' Zanimljiv je podatak da je Amer Gojak svoj zadnji gol za Dinamo zabio u osmom mjesecu prošle godine, i to protiv Cluja. Toliko je ispao iz sastava Dinama da su mnogi već i zaboravili da on igra za Modre. Pokušao je Krznar s njim u sastavu protiv Rapida, ali dosta je kritiziran Gojak zbog te utakmice, kao i Krznar koji ga je stavio u igru.

2' Gužva u kaznenom prostoru BSK-a i to je prvi pogodak za Dinamo. Oršić je prebacio loptu nakon centaršuta, a Gojak je zabio.

1' Počela je utakmica.

14:30 - Stigli su sastavi, Dinamo u dosta jakoj postavi gostuje kod drugoligaša.